Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell (2013-as) Excel-be...

Fehér Barbara Kyoko kérdése:

Hogyan kell (2013-as) Excel-ben táblázatot sorszámozni egyszerűen, ha a táblázat rublikái nem egyforma méretűek mindenhol (pl: valahol egy rublika 3 soros, valahol több)?

Figyelt kérdés
( A sorok automatikusan meg vannak számozva, de a táblázat rublikáit szeretném megszámozni, lefelé haladva növekvő sorrendben. Lehet-e ezt "nem egyenként beírogatós" módszerrel? )

#Excel #táblázatkezelés #sorszámozás #Excel 2013 #táblázatkezelés egyszerűen
2016. ápr. 11. 15:10
 1/6 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Jelöld ki a táblázat egymás alatti celláit és Kezdőlap szalagfül Bekezdés nevű dobozában található Számozás parancsikont használd. Igen, ettől a bekezdés behúzások változnak, beugrik a cella közepébe, de ne kattints ki belőle, hanem a Bekezdés doboz jobb alsó sarkán lévő kis nyilacskára kattints a Behúzásnál a Jobb és Bal is legyen 0 és a Típusa lenyílónál válaszd a (nincs)-et.
2016. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, próbáltam, de úgy láttam ez a 2013-ra nem igaz: a "Kezdőlap" részen belül nem találtam sehol sem olyan részt , hogy "Bekezdés",vagy hogy "Számozás". :(
2016. ápr. 12. 09:58
 3/6 Kőváry Orsolya ***** válasza:

Kell hogy legyen. Én ugyan 2016-ost néztem, de emlékeim szerint a régebbi verziókban is ugyanott volt.

[link]

2016. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát az enyémnél így vannak sorban: Vágólap, Betűtípus, IGAZÍTÁS, Szám Stílusok, Cellák, Szerkesztés . Az Igazítás, és a szám résznél is hiányzik ez a sorszámos dolog, sőt egy-két másik is, ami neked a Bekezdés résznél szerepel. xd A többi lapfülnél sem találtam ilyeneket. Sőt, még a menüszalag testreszabásánál sem találkoztam ilyen hozzáadási lehetőségekkel. xd
2016. ápr. 12. 22:26
 5/6 Kőváry Orsolya ***** válasza:

Igazad, van, tök hülyeséget mondtam, valamiért a Wordot néztem. My bad.


Szóval Excelben írj egy 1-est az első cellába, alája egy 2-est, jelöld ki a két cellát együtt, és a jobb alsó sarkában az auto kitöltővel másold lefelé.


De valóban nem fog működni, ha egyesített celláid vannak.

2016. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azok vannak sajna.. azért köszönöm szépen :) ^^
2016. ápr. 14. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!