Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nehéz számítógépen animálni?...

Tóth Endy kérdése:

Nehéz számítógépen animálni? Hogyan tudnám könnyebben megtanulni? Ti milyen programokat használtok hozzá?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 11. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Animáció, és animáció közt is lehet óriási diferencia. Milyenre gondolsz ?
2016. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak progik egyszerűbb rajzfilm animáláshoz, és egészen összetettek, modellezéshez és azok animálásához.


Az pont az a terület, amihez egy konkrét progi használatát érdemes megtanulni, mert még az elméleti megközelítésben is különbözhetnek.

Kedvcsinálónak keress rá a gugliban a videóknál: computer animation. (Esetleg írd hozzá, hogy "for beginners".)

2016. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:

Nem különösebben nehéz, csak birkatürelem kell hozzá, és lehetőleg annyi témaismeret, amennyit magadba tudsz szippantani. Pannóniásnak szokás szerint igaza van, ez nem egy büffentéssel megválaszolható kérdés. Vicces és érdekes dolgokat lehet csinálni például közönséges PNG-képek egyszerű ide-oda rakásával, pixillációval vagy torzításokkal is, ehhez nem kell különösebb technikai tudás, tehát mondjuk lehet ez a műfaj könnyebbik vége. Másik vége meg nincs, világokat építhetsz, ha győzöd, csak ehhez nyilván valamivel több ismeret szükséges.


Én speciel Blendert használok, mindent tud, ami kell, és ingyenes is.

2016. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A számítógépes animáción belül is több lehetőséged van. Például, hogy 2D-s vagy 3D-s animációt szeretnél-e, 2D-s esetén frame-by-frame vagy csontvázas animáció és így tovább. Én jelenleg 2D-s frame-by-frame animációkat csinálok (amatőr szinten), ezeket TVPaintben készítem el, és a vágást Adobe Premiere Pro-ban csinálom. A 3D-s animációt pedig csak tanulom Autodesk Mayában.


Hogy nehéz? Attól függ, hogy hogyan érted. Más animációs technikákhoz képest? Vagy más művészeti ágakhoz képest? Nyilván nem könnyű, ahogy semmi más sem, aminek munka szaga van. A többi animációs technikával összehasonlítva pedig ez egyén függő. Nekem könnyű, legalábbis a tárgy- és a bábanimációhoz képest, amihez egyszerűen nincs türelmem, de ettől függetlenül van, hogy egy napom rá megy egy egyszerű mozgás elkészítésére, és még úgy se tökéletes. Egy ismerősöm szokta mindig mondogatni: "csak akkor akarj animátor lenni, ha mazochista vagy".


Mi az animációzást úgy kezdtük tanulni, hogy először nem magunktól rajzoltunk, hanem már kész animációkat rajzoltunk át (labdapattogást és sétát), hogy megértsük a mozgásokat. Deviantarton vannak jó animációs csoportok, azokat is érdemes követni. Ahhoz, hogy megtanuld az animációt, értened kell a mozgásokat, és ehhez rengeteg megfigyelés kell. Vannak nagyon szuper programok, amikkel széttudod szedni az internetről letöltött gif animációkat és így képről-képre is meg tudod nézni, hogy hogyan raknak össze mások mozgásokat (vagy amíg tanulsz át is rajzolhatod őket, bár ezeket nem illik interneten publikálni, úgyhogy erényesebb, ha ezeket inkább csak magadnak csinálod). Vagy vannak kifejezetten referenciamozgások YouTube-on, akár ha lassítva nézed meg őket, már abból is lehet tanulni.


Illetve nem utolsó sorban 2D-s animációnál hasznos beszerezni egy digitális rajztáblát is, ha nincs. Legalábbis akkor, ha te sem jössz ki jól az "egérrel rajzolás" témával.

Remélem, segítettem. :) Ha van még valami, dobj egy privátot vagy valami, ha tudok, megpróbálok segíteni.

2016. ápr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azta, először is köszönöm szépen a segítségeket.

Kizárólag rajzolt, nem bonyolult, rövid, 2D-s animációkat szeretnék megtanulni összerakni. Értek a számítógépekhez, de nem vagyok profi, ezért lenne szükségem minél egyszerűbb és könnyen átlátható programra.

A frame-by-frame technika nekem (saját vélemény) nem tetszik annyira, mint a csontvázas megoldás.

2016. ápr. 12. 06:51
 6/8 tabaki ***** válasza:
Na, vajon miféle tűrhetetlenséget mondtam, amit muszáj volt lepontozni?
2016. ápr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem én voltam !! :)
2016. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:
Őszintén reméltem, mert most direkt egy kukkot sem ejtettem a videószerkesztésről ;)
2016. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!