Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » An operating system wasn't...

An operating system wasn't found hiba de nem működik semmi, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval van nálam egy lenovo Z51-70 laptop amit azért kaptam hogy nézzek rá hátha tudok valamit kezdeni vele. A lényeg hogy apám barátnőjének a laptopja ő pedig frissíteni akarta rajta a windowst. De azt mondta hogy nem dugta be a tápba és lemerült. Azóta nem indul el csak kihozza hogy "An operating system wasn't found. Try disconnecting any drives that don't contain an operating system. Press Ctrl+Alt+Del to resttart." Utánanéztem és megpróbáltam azokat amiket találtam. Tehát próbáltam újratelepíteni meg az Ultimate Boot CD-t de egyiket sem érzékeli. Végigpróbáltam az összes gombot de nem tudtam behozni a boot menüt vagy akármilyen BIOS menüt. Sehogy sem sikerült reagálásra bírnom. Szóval a kérdésem az lenne hogy szerintetek még lehet valamit tenni ezzel? Vagy kuka a winchestere és cseréltetni kell? Esetleg kérdezzek még előtte körbe egy pc-s fórumon is? Elnézést kérek ha esetleg egy tök egyszerű dolog lenne, de amit találtam azokat kipróbáltam és nem működtek! Válaszokat előre is köszönöm!

2016. ápr. 11. 18:32
1 2
 1/12 axonbite ***** válasza:

Teljesen áramtalanítsd majd az aksit is vedd le. Ezután kb. 30mp után helyezd üzembe kapcsold be nyomkodd az F1-et lépj be biosba.

USB beállításnál kapcsold be legacy usb-t azért hogy felismerje a pendrive-ot.

tedd rufus nevű programmal az operációs rendszert pendrive-ra és boot-olj fel vele telepíts.

2016. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ha operációs rendszert nem talál, akkor a biosba tuti be tudsz lépni.. namármost:

-megnézed, hogy a bios látja e a winyót, ha igen, akkor van remény, ha nem akkor nagy eséllyel kuka, bár poénból csinálhatsz egy bios resetet.

-ha megvan a winyó, lehet csak a bootloader halt be, amit elvileg egy sima lemezes/pendriveos telepítéssel meg tudsz oldani (újratelepítés)

2016. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megsérült az operációs rendszer, mikor leállt frissítés közben. Ezen a Lenovon F2-vel lehet belépni a bios-ba, nyomd le az F2-őt még mielőtt bekapcsolod a gépet és tarts lenyomva, egy Asus gépen is csak így jött be a bios.
2016. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 axonbite ***** válasza:

most néztem utána lehetséges gomb kombinációknak:

"Get into BIOS : FN+F2, CTRL+ ALT+F2, F1,F2,F10,F11,F2, DEL, INSERT." ebben a boot menü is szerepel ha jól sejtem FN+F12

2016. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a gombkombinációkat! Sikerült behozni a boot menüt de a telepítéssel bajok akadtak. Először megpróbáltam DVD-ről felrakni rá a windows 7-et. Akkor először kicsomagolta a fájlokat majd újraindult és utána megint bootolni akart és a telepítő indult el. Kiírtam USB-re Rufus-sal GPT formával elvileg de ugyanezt eljátszotta. GPT formátumú amit kér de ugyanúgy ezt csinálja pedig így írtam ki. Esetleg még egy kis segítséggel megdobnátok? Lehet az a baj hogy NTFS a pendrive?
2016. ápr. 12. 18:57
 6/12 A kérdező kommentje:
Vagy rakjak Win 8-at? Win 10-et?
2016. ápr. 12. 18:58
 7/12 anonim ***** válasza:
miután a telepítő újraindul, állítsd vissza a bootolást winyóra, vagy vedd ki a telepítő médiát (lemez, pendrive) és menni fog tovább a telepítés.
2016. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#5 Elvileg automatikusan kellene hogy menjen tovább a telepítés, a boot médiának meg benn is kell maradnia, mert még kell. Érdekes, hogy az XP-t könnyebb feltenni sokkal, de az egy vén rendszer. Annyit tudsz tenni, hogy mielőtt újra bejönne a win, kihúzod a boot médiát, és meglátod mi történik.
2016. ápr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az első újraindításnál ki kell venni a telepítőt vagy átállítani a boot sorrendet (vagy egyszerűen nem kell lenyomni a gombot, mikor kéri) különben újraindul a telepítés.
2016. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8 nos, ha a cd/pendrive van berakva első helyre, akkor az indul a telepítő újraindításakor is. Régen az xp-nél még kiírta, hogy ha bootolni akarsz, akkor nyomj egy gombot, ezeknél a modernebbeknél viszont nem szokott ez lenni, sajna. BIOSban visszakell állítani és úgy megy tovább.
2016. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!