Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet gif képeket...

Hogyan lehet gif képeket egyesíteni?

Figyelt kérdés

Itt van egy példa.

[link]


3 mozgókép van, amit egyé szeretnék varázsolni. Ehhez milyen programot ajánlotok?

Ill. egy tutorial videónak is örülnék.

Köszönöm.


2016. ápr. 12. 20:20
 1/8 csigusz27 ***** válasza:

[link]

Kipróbáltam,letöltöttem amit belinkeltél és egyesítettem.

2016. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, félreérthető voltam.


Úgy gondoltam az egyesítést, hogy a képek nem a szokásos szekvencián alapul, hanem egymás alatt mozognak szinkronban.

[link]

2016. ápr. 12. 20:52
 3/8 DjImipapa ***** válasza:
Adobe psp, 3 kép egyenként kivág és egy 4.ik rétegre egymás alá beilleszt, rétegek egyesítése.....és kész. Mentés másképp a megfelelő formátumba.
2016. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már próbáltam. CS6 PS van fent. Az első gif mozog, a többi viszont csak sima képként jelenik meg.
2016. ápr. 12. 22:16
 5/8 tabaki ***** válasza:

Szerintem ez nem automatizálható, pláne, hogy az animációk hossza sem azonos. Arra van esély, hogy áldozatos kézi munkával fázisonként egybeszerkeszd, mondjuk Gimppel.

[link]

2016. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Uhh Tabaki... Mennyi időt vett igénybe?

Nincs fent Gimp, de leszedek egyet. Kérlek adj egy támpontot, hogy miként álljak neki, mert elképzelésem sincs...

2016. ápr. 13. 14:21
 7/8 tabaki ***** válasza:

Kábé másfél-két órát, de ebbe számítsd bele, hogy egy szinte használhatatlan régi gépen csináltam, egy 2.6-os Gimppel.

Valójában a Gimp kevésbé lényeges, csak én nem használok fizetős programot, nyilván megcsinálhatod Photoshoppal is, vagy tetszőleges egyéb programmal, amely képes animált GIFet menteni.

Az elv eléggé egyszerű, ennek árát fizettem meg a sok manuális munkával. Ezek a GIFek sok (22, illetve 25) képből állnak, amelyeket a böngésző vagy a nézegetőprogram egymás után levetít. Ahhoz, hogy egy nagy képben együtt tudjanak mozogni, az kell, hogy a nagy GIF minden kockáján szerepeljen mindhárom kis GIF megfelelő sorszámú kockája. Ennek megfelelően először kértem egy akkora képet, amekkorára egymás alá ráfér a három kis kép (500 X 600 pixel), utána arra még 24 átlátszó réteget, amelyeket a Rétegek ablak névrubrikáiban beszámoztam. A Nézet menüben beállítottam egy 500 X 200 osztású segédrácsot, hogy a téglalap-kijelölést könnyű legyen pontosan méretre húzni. Ezután megnyitottam a felső kis képet. A kis kép Rétegek ablakában ráálltam a háttérképre (vagyis az első rétegre), Ctrl+C-vel kimásoltam, majd a nagy kép első rétegén téglalappal kijelöltem a helyét, Ctrl+V-vel bemásoltam, és a horgonnyal leokéztam. Megint átmentem a kis képre, és a második réteget ugyanígy átmásoltam a nagy kép második rétegére, satöbbi, satöbbi. Ha jól emlékszem, ez volt a 22 kockás animáció, ezért az utolsó három rétegre ugyanazt a kockát másoltam. Mikor kész volt, megnyitottam a másik kis képet, annak a hátterét megint a nagy kép hátterére másoltam, csak az előző kép alá, ugyanígy tettem a többi réteggel is. A harmadik képpel szintén végigcsináltam ugyanezt a procedúrát.

Menet közben természetesen gyakran mentegettem a Gimp saját XCF formátumába. Végül megkaptam a 25 rétegű nagy képet, amelynek minden rétegén megvan mindhárom kis kép megfelelő számú fázisképe. Ekkor elmentettem GIFbe (az új Gimpben nem Mentés másként, hanem Exportálás címszóval teheted meg), és a megjelenő ablakban a Mentés animációként opciót választottam. Az Exportálás gomb után megjelenő újabb ablakot a következőképpen állítottam be:

[link]

A Mentés gombra lőve létrejött a kép.

A munkát egyébként le lehetne rövidíteni valami olyan videószerkesztővel, amelyik tud osztott képernyőt készíteni, és lehetőleg kezeli a GIF formátumot (ha nem, akkor azt más programmal képsorozattá kell alakítani, és úgy bevinni, illetve végül a videót GIFfé konvertálni). Az így nyert Gif szerkezete egyébként eltérő lenne, a rétegek nem kombinálódnának, hanem felváltanák egymást. Hogy a különbség a látvány szempontjából mit jelentene, annak nem jártam utána.

2016. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

Az a baj, hogy ezt már túl bonyolult lenne elmondani... Mindenesetre megcsináltam a videószerkesztős megoldást Blenderrel és a linux ImageMagick programjának trükkös opciókkal meghívott convert utasításával. Itt az eredmény:

[link]

Szerintem ez se lett rossz, gyorsabban megvolt, és még jóval kisebb is a fájl.

2016. ápr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!