Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet második operációs...

Hogyan lehet második operációs rendszernek WIndows 98-at feltelepíteni?

Figyelt kérdés
Jelenleg Windows 7 van fent, de se 95-t se 98-at nem enged feltelepíteni. Mindig "Érvénytelen meghajtó" üzenetet dob ki, gondolom mert nem FAT32 fájlrendszerű az elsődleges meghajtó. Van rá mód, hogy ne kelljen újratelepíteni a Win 7-et, ami jelenleg fent van?

2016. ápr. 12. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Csinálsz egy új partíciót.
2016. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Egy ilyen régi rendszer még virtuális gépen is elfutna, szerintem az a legegyszerűbb. Egyáltalán minek neked Win98?
2016. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy régi típusú optikai meghajtóhoz.


Az a baj a virtuális géppel, hogy az optikai meghajtókat nem igazán kezeli jól, CD-t lehet olvasni, viszont írni nem, pedig nekem most az íráson van a hangsúly.

2016. ápr. 12. 21:56
 4/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld meg felrakni DOSBOX-ba a win98-at, megy alatta : [link]


egy instalációs leirás(angol-képekkel) : [link]


De keress rá googléban : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. ápr. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Szinte biztos vagyok benne, hogy nem lehet Windows 98 és Windows 7 dual boot -ot csinálni, csak esetleg külső gyártótól származó boot manager szoftverrel.


A másik probléma, hogy a Windows 98 őskövület. Csak a nagyon régi gépeknél van hozzá driver támogatás, szóval hiába rakod fel mondjuk egy 2005 után gyártott gépre, akkor meg lehet azért nem fog működni, mert nincs megfelelő chipset/IDE vezérlő driver, ami megfelelően kezelné.


Ha ragaszkodsz ehhez az íróhoz, akkor vegyél hozzá egy roncsot, ezredfordulós gépeket már ingyen is oda adnak, csakhogy nem fogja a helyet.

Egyébként meg új SATA DVD író is van 3500 -ért amivel CD -t és DVD -t is írhatsz.


Ezekkel elkerülhetsz egy csomó kínlódást, és egy csalódást.

2016. ápr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Direkt vettem ilyen írót, újból van egy tucat, mind rosszul ír CD-t. Nem azért mert hibásak, hanem mert nem lehet lassú sebességgel írni velük, és ez Audio-CD-knél ez követelmény (nem játszák le a régi CD lejtászók a 4x-nél nagyobb sebességgel írott CD-ket).


Most odáig jutottam el, hogy csináltam Win7 telepítőben egy 20GB-os partíciót a 98-nak, és egy 100GB-osat a 7-nek. Miután feltelepítettem a Win7-et, a 20GB-os partíciót már le tudtam FAT32-ben formázni, így arra meg fel tudtam rakni a Win98-at. Már majdnem el is indult a 98, csak valami Driver telepítés közben elakad...

Szóval az az eset áll fent, amit az #5-ös is írt.

2016. ápr. 13. 17:51
 7/8 Hulioboy ***** válasza:
P.O.C Nem szokott hülyeségeket írni, ha olvasgatsz itt néha ezt azt... De ha ilyen problémád van akkor szerintem nem a géppel lesz a gond hanem az író programmal. Ennek járj inkább utána, hogy melyik az amivel tudsz 1x sebességet beállítani írásra.
2016. ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az egyik legjobb író programot használom. Maga az író nem támogatja a lassú írást (meg ugye az általános CD-k sem írhatók 4x sebességnél lassabban).
2016. ápr. 14. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!