Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyien álltatok vissza Win...

Mennyien álltatok vissza Win 7-ről XP-re?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam a Win 7-et, túl butának és korlátozottnak érzem az XP-hez képest, így visszarakom az XP-t. Mennyien éreztétek még hasonlóan? És milyen Win-t használtok?
2016. ápr. 13. 15:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

"a Win 7-et, túl butának és korlátozottnak érzem az XP-hez képest"

Hát, ez elég érdekes meglátás.

Amúgy nem sokan lesznek, az XP halott.

G.

2016. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi pár évben, nem hinném hogy sokan álltak volna vissza XP-re. Sőt, egyre kevesebben használják az XP-t. Egy csomó program már nem kompatibilis vele, driverek sincsenek, biztonsági frissítés sincs.


Én Windows 10-et használok.

2016. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 P.O.C. ***** válasza:
100%
Hát szerintem inkább te vagy buta és korlátozott, hogy ilyen kövületet használsz. :)
2016. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az XP a korlátozott, lassan normális böngésző sem lesz rá
2016. ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az XP egy tökéletes rendszer, sokkal jobb, mint a Win 7. Win 7-nél már az első nap óriási hibákba ütköztem, kb. visszaestek vele 15 évet, az ikonok Win 3.1-es nagyságúak, belépve a mappákba már nem tudod elrendezni az ikonokat saját kedved szerint sorba, ez pedig a munkámhoz elengedhetetlen kellék, és a hangerőt se tudod normálisan állítani, mert programokhoz van külön hangerő, ami szintén egy nevetség. És ez még csak egy töredéke a dolgoknak.

Aki elég majom, hogy elhiggye, hogy az újabb a jobb, annak ajánlom az XP felett levő Windows-okat, ők a multik által vezérelt fogyasztó társadalom, aki meg egy jól konfigurálható op rendszert akar, szerintem marad az XP-nél.

A support persze egy probléma, de különösebben nem érdekel, ha sokkal nagyobb probléma az, hogy használhatatlan az egész rendszer.

2016. ápr. 13. 16:12
 6/18 anonim ***** válasza:
Módjuk én egy őskövületen xp-zek :) win 8.1 jobb :)
2016. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az XP egy tökéletes rendszer"

Nem, csak megszoktad.


"már az első nap óriási hibákba ütköztem"

Megváltoztattak dolgokat. És? Az xp is úgy keletkezett, hogy megváltoztattak dolgokat.


"kb. visszaestek vele 15 évet, az ikonok Win 3.1-es nagyságúak"

Na ja, mert ma már általános, hogy HD vagy jobb felbontású monitoron dolgozik az ember, és elférnek a pixelek. De át is állíthatod, ha ez a mániád.


"belépve a mappákba már nem tudod elrendezni az ikonokat saját kedved szerint sorba, ez pedig a munkámhoz elengedhetetlen kellék"

Engem pont az idegesített, hogy össze-vissza voltak az ikonok a mappákban. Már persze a ritka esetekben, amikor a windows fájlkezelőjét használtam, nem olyat, ami a saját szám íze szerint működik. Egyébként mindent meg lehet oldani. Pl. nem pakolászni jobbra-balra a fájlokat, hanem könyvtárba rendezni őket?

"és a hangerőt se tudod normálisan állítani, mert programokhoz van külön hangerő, ami szintén egy nevetség."

Ugyanúgy kell állítani a hangerőt. Ha megnyitod a keverőt, akkor tudod az egyes programok hangerejét külön is állítani, ami sztem egy nagyon hasznos fícsör.


"És ez még csak egy töredéke a dolgoknak.

Aki elég majom, hogy elhiggye, hogy az újabb a jobb, annak ajánlom az XP felett levő Windows-okat, ők a multik által vezérelt fogyasztó társadalom, aki meg egy jól konfigurálható op rendszert akar, szerintem marad az XP-nél. "


Sztem az a majom, aki meg van győződve arról, hogy a saját igényei, berögződései az etalon, és mindenki más, aki képes fejlődni és alkalmazkodni, az a hülye. Felőlem azt használsz, amit akarsz, csak ne a biztonsági frissítések hiánya miatt bezombult géped miatt hidd okosabbnak magad.

2016. ápr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 P.O.C. ***** válasza:
73%

"az ikonok Win 3.1-es nagyságúak"


Még szerencse, hogy erre is van beállítás. Arról senki nem tehet hogy nem találtad meg. Nyilván azért választotta ezt a nagyságot alapbeállításnak az MS, mert ő is halad a korral. A kövület monitorokon 1024*768 és 1240*1024 volt az uralkodó felbontás, vagy még ezeknél is kisebb sokszor. Az XP alap ikonmérete viszont a korszerű HD monitorokon már elég pici lett volna. Ezért lett megnövelve.


"már nem tudod elrendezni az ikonokat saját kedved szerint sorba"


Az automatikus elrendezést is ki tudod kapcsolni.


"hangerőt se tudod normálisan állítani, mert programokhoz van külön hangerő, ami szintén egy nevetség"


Ebben sem értünk egyet. Órási áldás, hogy meg tudom határozni, melyik alkalmazásnak milyen hangereje legyen.

Pl múltkor mikor elment az egyik kamera a munkahelyemen, hallgathattam volna egész nap a folyamatosan sípoló kikapcsolhatatlan hangüzenetét a kameraszoftvernek. Így elég volt azt lehalkítani, a többi program nélkülözhetetlen hangjelezését ugyan úgy megkaptam közbe. Köszönet érte a fejlesztőknek.


"Aki elég majom, hogy elhiggye, hogy az újabb a jobb, annak ajánlom az XP felett levő Windows-okat, ők a multik által vezérelt fogyasztó társadalom"


Ha nem akarod használni az újabb technológiákat, ami csak az újabb Windowsokon érhető el a te bajod.

Régen sarlóval, kaszával is lehetett búzát betakarítani. De egy légkondis kombájnnal mégis csak királyabb.


"aki meg egy jól konfigurálható op rendszert akar, szerintem marad az XP-nél. "


Én mindent be tudtam állítani Windows 7 -en is, miután kiismertem. Most Windows 10 -em van, erről még szinte sz*rt se tudok, de ez meg fog változni. Mert nem vagyok lusta kicsit utánajárni a dolgoknak ahogy azt Windows 7 -nél is megtettem.

2016. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyien álltatok vissza Win 7-ről XP-re?"

Már nem, hogy az Xp de a 7 is egy elég régi rendszer, inkább 7-ről kezdenek átállni az emberek 10-re.

Azt meg, hogy a 7 annyira rossz lenne nem gondolom mivel még a legtöbb gépen az van. Ha persze egy régi laptopod/ asztali géped van arra jó az XP, viszont ha veszel egy új (pár 100K-s) gépet, arra nem biztos, hogy XP-t akarsz rakni.

2016. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát én is megtettem, és arra jutottam, hogy más is hiányolta a kézi ikon elrendezést, és másnak is kellett a munkafolyamatához. Nem lehet manuálisra állítani, egyedül csak az asztal ikonjainál.

Én örülnék a legjobban, ha nem kéne leformáznom a Win 7-et, de pl. a Winamp is érthetetlen okok miatt jobb hangfalra húzva a balanszt teljesen elnémul. A Traktor is recseg és zúg, siralmas.

Az XP klasszisokkal jobb nekem, 10-re pedig lehet átálltam volna, de kitapasztalni nincsen időm, ahhoz kell vagy másfél hónap, mire rábukkansz a hibákra és megoldásokra.

2016. ápr. 13. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!