Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy 2Ds játékot szeretnék...

Egy 2Ds játékot szeretnék készíteni game maker-el. (Kell a kérdőjel? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


(Ha tudtok egy egyszerűbb programot, leírhatjátok. ) Szeretném a hozzátartozó nyelvet is megtanulni, de nem tudom, hogy melyik az. Hol tudnám megtanulni ezt a nyelvet? (Lineket kaphatok?)


Egy valamit nem értek. Ha megtanulok egy nyelvet, akkor azt hogy tudom felhasználni a játékhoz?


A válaszokat előre köszi, az értelmesebbekért jár a LIKE.



2016. ápr. 13. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A game maker borzasztó egyszerű program, ha magasabb szinten nem érdekel programozás, hogy ne legyél korlátozva, akkor megfelel a célra.

A fejlesztő által kiadott online manual segítségével megtanulhatod a szkriptnyelvét: [link]


Egy programnyelvet úgy tudsz felhasználni játékfejlesztéshez, hogy külső játékmotorokat, meg egyéb könyvtárakat igénybe veszel, vagy a magad által írtak segítségével elkészíted.

2016. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Reference alatti az?
2016. ápr. 13. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:
A többi részét is átnézheted, ha nem igazodsz ki a programon.
2016. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, nekem az első válasz nem sokat segített volna annak idején, úgyhogy írok konkrétumot.


A programnyelv arra jó, hogy megmondd a gépnek, hogy mit csináljon - pl a kocka menjen 50 egységet jobbra. Vagy játsszon le egy hangot, írjon ki egy üzenetet, ha ütközök valamivel fogyjon az életem, ha elfogy legyen vége a játéknak, és így tovább.


Ha semmi tapasztalatod nincs, akkor nem a dokumentáció olvasgatásával kezdeném, valószínűleg a tutorialok nagyobb sikerélményt adnak - látatlanban feltehetően fogalmad sem lesz róla, hogy mégis milyen helyzetben lenne szükséged az adott függvényre, úgy érezheted, hogy hiába foglalkozol vele sokat mégsem haladsz semmit.

2016. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!