Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP használók! Ti...

Windows XP használók! Ti hogyan védekeztek, a frissítések hiányából adódó fenyegetettségektől?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 17. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy gépen még van XP. Csak a beépített játékok céljára szoktuk használni, Internetet ritkán, mert az amúgy is nagyon lassú.
2016. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam a Debian mellett van egy XP amit majd 7-re cserélek mert a VGA driver nem a legjobb...

Panda Free van rajta,frissítések és a tűzfal ki van kapcsolva,de a Multi-n kívül más okból nem szoktam felmenni vele a netre.

2016. ápr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Csak egy kérdés: tudsz mondani 5 olyan sebezhetőséget az XP történetéből, ami reális veszélyt jelent egy olyan átlagfelhasználó számára, aki rendesen, jól beállított router mögül, megbízható Antivirussal és egy ZoneAlarmmal felvértezve, tisztességes böngészőt használva netezik, és van annyira elővigyázatos, hogy nem nyit meg ész nélkül mindent?


Idén vagyok tizedik éve a pályán, és eddig még egy olyan esetet sem láttam, amikor valakinek a gépe konkrétan azért fertőződött meg, mert nem volt frissítve. Az viszont mindennapos eset, hogy egyszeri felhasználó azt hiszi, mivel neki friss a Windowsa, ezért már nyugodtan bármit megnyithat, és bumm, úszik is el az összes dokumentuma. Vagy jobb esetben csak telepíttetheti újra a rendszert.

Egykori tanárom, aki országos szinten is elismert rendszergazda, ő mondta, hogy valamire való informatikus eleve kikapcsolja az automatikus frissítéseket.

Egy átlagos felhasználó esetén erősen túl van misztifikálva a "frissítések" fontossága. (És most ne jöjjön senki az ilyenkor szokás "legalább 50 botnet tagja a géped" légből kapott hülyeséggel, nagyon jól monitorozva van minden gép, ami az én felügyeletem alá tartozik, és az XP-s ügyfelek gépein sem találtam gyanús nyomokat. Mármint azokon persze, akik hajlandóak a minimális biztonsági elveket betartani.)


Röviden válaszolva: egy megfelelő védelemmel ellátott rendszerrel.

2016. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy Eset Smart Security van a gépen. Bár az autómatikus frissítést alapból kikapcsolom (és tíltom is a szolgáltatás elindíthatóságának minden lehetőségét), mert eddig még soha semmi értelmeset nem csinált. Bár nem vagyok nagyon hozzáértő, de azt már észrevettem, hogy sokszor maga az autoupdate vágja tele szeméttel a különféle windowsokat. Normál esetben a felhasználó a leggyengébb láncszem. Szóval csak oda kell figyelni mit nyit meg a júzer. Meg arra, hogy mivel védekezik. Egy 133 -ad osztályú torrentes vacak víruskergető lókolbászt sem ér. Inkább hivatalos forrásokból beszerzett vírusírtó kell. Nem árt időnként átvilágítani a rendszert. Van -e vírus vagy egyéb kártevő. Ha van meg kell tőlle szabadúlni gyorsan. Nállam az utóbbi két évben sem volt semmi. Pedig még a rendszerbe is belebabráltam ész nélkűl. :) Tudom, hogy butaságokat csinálok időnként de akkor magamat hibáztatom. Kártevő még sohasem okozott nekem problémát. Én viszont már elég sokszor. :) Szóval a felhasználó többször okolható, mint egy akármilyen kártevő.


!!!Figyelem!!! Veszélyes felhasználó!!!


Na ilyen üzenetet gyakrabban kéne látni, mint bármiféle kártevőre figyelmeztetőt. :)

2016. ápr. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azok a fenyegetettségek az utolsó frissítés időpontjában is jelen voltak a rendszerben, szóval ha akkor jó volt a rendszer, akkor most is az. ;-)
2016. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!