Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell CMYK pdf dokumentumo...

Hogy kell CMYK pdf dokumentumot csinálni?

Figyelt kérdés
Színes újságot csinálok, és a nyomdába olyan pdf-et kérnek amely színes és ne RGB hanem CMYK szinbontású legyen, de ezt nem tom hogy kell.Nem külön kell felbontani a szineket és úgy pdf-et csinálni, hanem egybe kell, hogy maradjon. Adobe InDesing-be szerkesztek.Valaki segitsen nagyon fontos lenne.
2010. ápr. 7. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Indesign-be nem dolgoztam, de quarkba pld. úgy van, hogy ugye nyers (ill. előfeldolgozott) képeket, pl tiff-eket vagy eps-eket teszünk bele. Nem a quarkba állítjuk be ezen képek színprofilját, hanem abba a programba, amiben feldolgoztuk, pl Photoshop. Ott a színmódoknál beállítható. Magában a kiadványszerkesztő programban (nálam tehát a quark) a szöveg, illetve a progi saját képi elemeit (keretek, stb) már simán a programban lehet beállítani, gondolom indesign-ban is.

Én az előző munkahelyemen ilyen "munkákat" javítottam, 90%-ban az "amatőr" kolegák munkáját kellett nyomdailag tovább-feldolgozhatóvá tennem. Aki ezt tanulta, annak evidens, hogy a fényszíneket nem keverjük a tárgyszínekkel (additív, szubtraktív színkeverés, stb). Ha gondolod olvass rá.

2010. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!