Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mekkora legyen a lapozófájlok...

Mekkora legyen a lapozófájlok mérete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 12 GB RAMom van, és néha kiírja, hogy nem elég (Valamilyen okból kifolyólag.)

Na és ügye mivel GTA V -özni is szoktam, ki vannak kapcsolva a lapozófájlok, mert ha be van kapcsolva akkor hatalmas stutterek jelentkeznek, de más játékokban (Lásd Planetary Annihilation) már kiírja hogy kevés a RAM (Pedig csak 70-80% megy a RAM használat) és zárjon be valamit..


Mennyi legyen a lapozófájl? Vagy van olyan program, ami a Windows hülye ramkezelését "megjavítja"?



2016. máj. 1. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

A windowsnak semmi gond a ramkezelésével, és nem létezik program rá, mert a memória az operációs rendszer kernel szintű részéhez tartozik, nem engedi át az oprendszer senki másnak. Ha nem tetszik, használj másik oprendszert, van sokféle Linux, Machintos....

12 giga ramhoz meg igazán ne piszkáld a lapozófájlt, mert csak szétbarmolod, állítsd automatára.

2016. máj. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kikapcsolt lapozófájl miatt jönnek a memória elfogyott hibaüzenetek. A memóra méretétől függetlenül teljesen kikapcsolni nem ajánlom a saját tapasztalataim alapján. Kapcsold be, de ne a rendszer kezelje a méretét, mert akkor indokolatlanul nagy lesz a lapozófájl. Állítsd be 512MB-tól 2GB (esetleg 4GB) méretűre, így alapból 512MB lesz, ha mégis kell a hely, folyamatosan növekedhet, még el nem éri a beállított maximális értéket. Ez ilyen beállítás mellett valószínűleg sosem fog megtörténni, ahogy a rendszer sem küld hibaüzenetet memóriahiány miatt.
2016. máj. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 -esnek köszönöm a válaszát, be fogom szerintem állítani 16 MB -re.


#1 Nem rakom automatára, mert akkor a rendszer 2420MB -re állítaná, ami rengeteg.

2016. máj. 1. 18:52
 4/7 anonim ***** válasza:
16MB kevés lesz, főleg ha fix 16MB.
2016. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy 16 MB minimum és 512 max.
2016. máj. 1. 19:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem ezeket a méreteket írtam, de próbáld meg, max. kevés lesz.
2016. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, azért írom, hogy megpróbálom több féle képpen, és ezzel kezdem. (Innentől felfelé)
2016. máj. 1. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!