Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Netezős gépre Windows 10 vagy...

Netezős gépre Windows 10 vagy Mac OSX?

Figyelt kérdés

Egy netezős gépet szeretnék összeállítani a szüleimnek, a konfig valószínűleg ez lesz:


Gigabyte GA-H170-HD3

Intel Core i5-6500

HyperX 8GB DDR4 2400MHz

Samsung 850 EVO 250GB

Seasonic S12 II 430W


Szerintetek milyen oprendszert lenne érdemes feltelepíteni, ha csak netezésre meg ilyen alap dolgokra használnák?


Én OSX-re gondoltam, mert nekem is ez van a PC-men kb másfél éve és szerintem ha nem gamer pc-ről van szó, akkor jobb választás. De kíváncsi lennék a véleményetekre.


2016. máj. 3. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudtommal az OSX eléggé csúnyán mondva hülye biztos. De finoman szólva kevésbé hozzáértőknek nem lehet rossz választás. Vírus is nehezebben húznak be rá. Vagy még alternatíva linux. Kevés erőforrás kell neki azon is minden patentül fut és nem kap be egy vírus se.


Viszont minek ilyen bika hardver a szülőnek netezni? Ez kb olyan mint, na megyünk veszünk a nagyinak egy bevásárló autót, nagyi tetszik ez az 500 lóerős BMW? Ezt vesszük meg neked.


Egy intel pentium G processzor szuper kiváló netezni, teljesen elbír mindent akár 4K youtube videót is ha az anyukának ahhoz van kedve. 4GB ram is elég hacsak nem akar 50 weblapot egyszerre megnyitni. Az SSD teljesen érthető de egy 60GB os is elég, meg mellé egy kis merevlemez adattárolásra. Ha meg nincs videokártya egy 300w os táp is sok.

2016. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy éve raktam össze egy gazdaságos netezős / fotónézegetős / néha filmezős gépet Windowsszal mert azt ismerik legtöbben és fel lehet rá rakni vackokat is ha a szülők hallanak valamit ami tetszik nekik és a szomszéd gépén is van. Amdből, integrált videóval lett összerakva, hogy olcsó legyen. A tápon meg a házon nem spóroltam egyedül, egy sima HDD is bőven elég, így is gyorsan bootol Win7el. 80 körül volt.
2016. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Hááát én senkit nem akarok elkeseríteni, de az OSX, ahogyan előttem is írták olyan embereknek való, akik nem értenek a számítógéphez, és nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel... :-) ...ez kb. a Macintosh üzletpolitikája!


A Windows 10... nos a Microsoft is abbahagyhatta volna a fejlesztést a Windows XP körül... ...de ha már lépni kell, akkor még mindig a Windows 8.1 a leghasználhatóbb!


A Linux-ból meg már annyi van, hogy az ember nem győzi végigfuttatni a szemét a disztribúciók listáján (bár az alapjuk "ugyanaz"):


[link]


Mivel a szüleidnek lesz, bármilyen furcsán is hangzik, mégis Windows-t kéne rátenned, ugyanis bármilyen weboldalon belefutnak valamibe (lehet az vírus is), a Windows alatt biztosan működik. Ha meg véletlenül virusos is lesz, nagy ügy, 1 óra alatt újratelepíted!


(A szüleim gépén Windows 7 van, már nem is tudom hány éve nem kellett újratelepíteni.)

2016. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 Te olyan buta vagy hogy azt tanítani kéne... :D Gyakorlatilag önmagadnak mondasz ellent, ráadásul fogalmad sincs az egészről. Persze valamilyen szinten biztos van, de ez a válasz nagyon átgondolatlan, a halam is logikusabb hozzászólást szarna. :)
2016. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!