Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudják megnyitni a...

Miért nem tudják megnyitni a . Rar fájlt amit küldtem?

Figyelt kérdés
Mindig az van, hogy küldök egy rar-t, erre "nem tudjuk megnyitni". 10-ből 5 ember nem tudja. Általában e-mailben csatolom, most legutóbb Google Driveot használtam. És nem tudják megnyitni. Nálam lenne a baj?

2016. máj. 4. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
mond meg nekik hogy szedjenek le egy winrart vagy egy 7zipet ha úgy se jó akkor te tömörítesz valamit rosszul.. bár a windowsok meg tudják nyitni a rar fileokat elméletileg anélkül is..
2016. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy lehet rosszul tömöríteni? Csináltam egy rar-t, kijelöltem a dolgokat és belehúztam. Ez rossz?
2016. máj. 4. 12:26
 3/10 anonim ***** válasza:

De mi az, hogy nem tudják megnyitni? Mi történik pontosan, amikor megpróbálják?


Próbáld WinRAR-ral tömöríteni, vagy próbáld esetleg ZIP-ben.


Vagy ha már Google Drive, akkor oda felrakhatod tömörítetlenül is, le tudják tölteni a mappát ZIP-ben, a GD betömöríti.

2016. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Idézet a Windows 7 súgójából:

"A Windows alapértelmezés szerint nem támogatja a RAR-fájlokat, de vannak olyan külső programok, amelyek igen. A tömörített RAR-fájlok kibontásához a RAR-fájlok kezelésére alkalmas programra van szüksége.


A RAR-fájlok helyett használhat akár ZIP-fájlokat is, amelyek létrehozását és kibontását a Windows rendszer külön program telepítése nélkül is támogatja."

Forrás: [link]


Szóval:

- vagy .zip-ben tömöríted be az állományt és a levélben leírod, hogy töltse le a csatolmányt az Asztalra, jobb klikk a letöltött fájlon,és a megjelenő helyi menüből válassza a "Az összes kibontása" menüpontot ( [link] )

- vagy .rar-ban tömöríted be, és mellékeled valamilyen ingyenesen elérhető tömörítőprogramot/annak letöltési linkjét - 7Zip ( [link] ), PeaZip ( [link] )

2016. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tabaki ***** válasza:
Eleve nem értem, hogy minek RARba tömöríteni. Az emberek jó részének számítástechnikai tudása annyi, hogy rákattint a fájlra, és legyen valami. Ez zip esetén alapesetben meg is történik, RAR esetén meg nem -- ennek megfelelően modortalanság az utóbbi használata, hacsak nem abban állapodtál meg az illetővel. Elvileg csinálhatnál belőle önkibontó exét is ha mindenképp a RAR-tömörítésért élsz-halsz, de azt meg a levelezőrendszerek nem fogadják el általában.
2016. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a Zipet, Winrart használok. Amúgy meg nagy cucc, jobb klikk és kibontás...
2016. máj. 4. 21:32
 7/10 tabaki ***** válasza:
...ha valaki már telepített egy RAR-kibontót a kedvedért.
2016. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

> meg nagy cucc, jobb klikk és kibontás...


Dehát látod, hogy nem, mert csak 10-ből 5-nél megy...

2016. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Majd felrakok egy Zipet is akkor, hátha akkor menni fog a dolog.
2016. máj. 4. 22:56
 10/10 A kérdező kommentje:

"...ha valaki már telepített egy RAR-kibontót a kedvedért."


Szerintem alap, de végül is mindegy. A WinRar sokkal jobb, mint a 7zip és társai. Ezentúl egyébként nem tömörítek semmit, csak odahányom és kész, viszontlátásra...

2016. máj. 9. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!