Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen asztali felületet vagy...

Milyen asztali felületet vagy ablakkezelőt használtok Linux alatt és mi róla a véleményetek? Mit gondoltok az ilyen nagyon minimál ablakkezelőkről, mint a dwm, xmonad?

Figyelt kérdés

2016. máj. 5. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Én XFCE-t használok mert gyors és személyre szabható,egyszerű és áttekinthető,kis erőforrás igényű.Ezek annyira nem ismerem,kisebbek közül IceWM-et,BlackBox-ot,FluxBox-ot és az OpenBox-ot ismerem.Talán az IceWM ezek közül a leghasználhatóbb,a többit csak akkor ha nagyon alapvető dolgokra kell és azért az user ért is valamennyire a konfigurálásához.
2016. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
XFCE-t használok. nagyon testre szabható, még egy KDE-hez képest is. Keveset zabál, baromi gyors. Le nem cserélném. Nem tudok nyilatkozni az általad felsorolt ablakkezelőkről, mert nem ismerem őket.
2016. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Némileg lefaragják az erőforrásigényeket emiatt régebbi vasakra előnyösebbek. Új gépeken meg nincs nagy különbség gyorsaság terén pl icewm és Kde között.
2016. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tom Benko ***** válasza:

Most éppen MATE-t, mer tetszik. A 3.x-es KDE is nagyon tetszett, csak rohadtul zabagép volt, a KDE4 és az 5 már borzalmas. XFCE-t is használtam jó sokáig, aztán kedvem mással is próbálkozni.

A dwm meg az xmonad ha jól beállítod, kifejezetten elősegíti a produktivitást, viszont ha a klasszikus asztali élményt várod tőlük, vért fogsz vizelni.

2016. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem Cinnamon van Mint 17-en.

Radeon HD 5770+Athlon II mellett igazából lényegtelen már,nem zabál ez se annyit.

meg nekem még tele is van rakva minden hülyeséggel,az ilyen flexible ablakoktól elkezdve mindennel :D

2016. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

MATE, és teljesen jól működik, nekem bejött.

FluxBoxot próbáltam egyszer egy másik gépen Debian alatt, és amire való, arra tökéletes. Meg kell szokni, mert kicsit másképp működik, mint a "nagyok", de ötletes, tetszik.

2016. máj. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdés első felére elfelejtettem válaszolni :)


Desktopon már a mate-et használom én is. Eredetileg Kde-t használtam , de ahogy öregedett a gép egyre kevésbé viselte azt a felületet , miután lecseréltem már nincsenek problémák.

Ami igazán pehelysúlyú és még használatra is érdemes az az icewm. Ez akkor jön kapóra leginkább , ha van egy közepes géped amin netezel vagy esetleg játszol és nem akarod , hogy a böngészők/játékok elől sok erőforrást vonjon el a gui.

2016. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alain Delon ***** válasza:
10 éves gépen használok KDE-t, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. A minimálokat nem szeretem.
2016. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!