Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel 2010-ben hogyan írathatn...

Excel 2010-ben hogyan írathatnám ki a diagram oszlopai fölé számértékek helyett a százalékokat?

Figyelt kérdés

Egy pivot-táblában szerepel, hogy adott termékből hány darabot adtak el. A diagramban nem a darabszámot, hanem a százalékos eloszlást akarom mutatni, de sehogy sem sikerült eddig. Max. odáig jutok el, hogy a darabszámot "százalékosítom", tehát a 28 eladott malac helyett 2800% vagy 28% szerepel az oszlop felett.

Azt is próbáltam, hogy az eredeti pivot-táblában még egyszer behúztam az értékekhez az eladott termékeket, és százalékban mutattam, de a diagramon így is csak a valós értékeket hajlandó mutatni. Mi a megoldás, ha csak emiatt nem szeretnék az eredeti adatforrásban új oszlopokat létrehozni a százalékoknak? Ezt valahogy meg lehet csinálni diagramból?


2016. máj. 9. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor először összegzed, hogy mennyit sikerült eladni összesen. Utána elosztod ezt a 28-t az összeggel. Paff! Kész is vagy.
2016. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Diagramon belül -> további adatfelirat beállítások -> felirat beállításai -> százalék.
2016. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. A százalék kiszámításával és adatként való megjelenítésével nincs gond, ott áll meg a dolog, hogy a diagramban az oszlopok felirataként a valós százalékértékeket szeretném látni. Ha a felirat beállításánál Szám helyett Százalékot választok, akkor ugyanúgy a darabszámot látom, csak mögé teszi a % jelet.
2016. máj. 9. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!