Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért laggol a GTA V?

Miért laggol a GTA V?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki!

Van egy kisebb atomerőművem:


i5-4670K OC: 4.4GHz (természetesen vízhűtéssel (NZXT))

MSI Gaming 5

4x4GB Savage 2400MHz

GTX 690 4GB 512bit

Intel 730S 240GB (erről megy a win 10)

Kingston HyperX 3k 480GB (ezen vannak a telepítők, meg erről futnak a játékok)

Tagan BZ Series 800W 80+ Silver


A jelenség: Az elején még semmi gond fut szépen 60FPS-el stream alatt is aztán későbbiekben egyes helyszíneken lemegy 30, de volt már olyan hogy 10-15-re és k**a idegesítő. Nos már kipróbáltam mindent. Újra telepítettem a windowst ugyanezt csinálta. Telepítettem az elsődleges meghajtóra ugyanezt csinálta. Futás közben feladatkezelő --> semmi fura jelenség nincsen ugye a windows megzabálja kb 25-30%-át ami kb 4,5-5GB és még ezen felül megy a GTA akkor maximum attól függ milyen kedve van 8-13GB ram között zabál. Proci az olyan 60-70% körül van max. Az SSD is normális semmi tippem. Net nélkül nem tudok játszani mert eredeti GTA aztán még az sincs hogy kipróbáljam nélküle menne-e. :D


Valami tipp? Előre is köszi!


2016. máj. 10. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki van kapcsolva a lapozo file az eromuvedben?
2016. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Adam23713 ***** válasza:

Helló!

"Semmi fura jelenség nincsen ugye a windows megzabálja kb 25-30%-át ami kb 4,5-5GB"... ezt azért úgy gondolom hogy elég fura! Önmagába az 1GB-ot sem kéne elérnie, neked meg megzabál 5 Gigát! Valami nem kóser. Van egy tippem hogy mi csinálja, gondolom a frissítő kezelő a ludas, de azért nézd már meg a feladat kezelőben hogy mi történik. Akkor okosabbak lennénk.

2016. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 690 az egy SLI-rendszer, hiába van 4GB-nak reklámozva, magonként csak 2GB áll rendelkezésére - és mivel DX12-ben lesz először összeadódó videomemória (multiadapter), jelenleg ez csak 2GB-ot jelent. Ha a driver problémás (értsd: elavult), vagy a játékban van memory leak, lassan üríti a régi textúrákat, stb., akkor egyszerűen nem tud megbirkózni vele. Amennyiben hibásan, 4GB-ként érzékeli a GTA5 menüje, érdemes addig csökkentened, amíg le nem zuhan 2000 körülre. Nekem pl. régen 660Ti 2400-at is elvitte, de 2600 már rengeteg volt, tiédhez hasonló esetek történtek.
2016. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A videokártyád öreg mint a szar. Le kéne cserélni egy normálisra. 6-os generáció aztán már lassan 10-esnél járunk.
2016. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem olyan öreg az :) 2012-es és még mindennel jó, ha ott lesz az ideje majd lecserélem ne aggódj csak most nincs pénzem még arra amit kinéztem :D (Gigabyte Waterforce system 3x GTX 980 TI). Amúgy meg lehet túloztam a 4,5 GB-al csak ugye általában 20-30 % körül eszeget a windows aztán abból adandóan írtam. Most üresjáratban 2.1GB google chrome-al. Nincs semmi baj se frissítés de elavult driver. Minden "napra kész" és más bőven elfut ugyanígy ultrán vagy high-on, csak ez akadozik egyedül.
2016. máj. 10. 22:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy régi kártyákon feltúrjátok a grafikai beállításokat maxra, holott az a szerencsétlen kártya nem támogatja sem azt a verziójú OpenGL-t, OpenCL-t és Shader model-t amit a játék megkívánna, így felemészti a kártyádat. Ennek köszönheted hogyha kiérsz a prérire akkor akad mint az állat. Lejjebb kell venned a textúra és az árnyékolás minőségéből is, meg a textúra szűrés minőségéből is.
2016. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sejtettem hogy valami support hiba lesz csak azért mondom meghallgatom már ki mit mond rá. :) Kösz mindenkinek majd igyekszem kihajítani belőle ezt. 1 vagy 2 980 Ti-al akkor is el leszek bőven aztán 2 évre elég lesz. :D
2016. máj. 10. 22:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább 1 db GTX1080-at vegyél ha megjelenik. Két videokártyával csak baj van, sokat fogyaszt, videomemória nem adódik össze, nem minden játék támogatja az SLI-t, egyik kitakarja a másik szellőzését, így az egyik kártya kétszer melegebb mint a másik.
2016. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vízhűtésnél nem gond :D Nálam nincs ventillátor. Húh még ezt nem láttam rákukkantok, köszi, ment a pacsi!:)
2016. máj. 10. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!