Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom Photoshopban a...

SzLevi90 kérdése:

Hogyan tudom Photoshopban a régtegeket úgy egyesíteni, hogy az egyes rétegek elemei külön objektumokként maradjanak meg egy rétegen?

Figyelt kérdés

2016. máj. 10. 22:11
 1/4 anonim válasza:
Amiket egybe akarsz tolni ; elsőre katt és nyomod közben a ctrl-t és jöhet a kövezkező ez lenyomva tartod a ctrl-t kijelölgeted őket . Aztán ctrl +e vagy jobb klikk rétegek egyesítése. Csak figyelni kell hogy amikor egybetolod akkor mi marad felül és mi alul.
2016. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj ezzel a módszerrel, hogy az elemeket, amik az egyes rétegeken voltak, nem tudom innentől külön mozgatni. Azt szeretném, hogy a pozíciójuk megmaradjon, csak egy rétegre kerüljenek, de különálló elemekként.
2016. máj. 10. 22:37
 3/4 tabaki ***** válasza:

Én nem használok Photoshopot, de szerintem régebben nem úgy volt, ahogy mondod, hanem csupa külön réteget használt, amelyeket csoportosíthattál, és hierarchiába rendezhettél. Az alrétegeket rakhattad át másik csoportba.

Ettől még lehet, hogy neked van igazad, mert a vektorgrafikus programokban (pl. Inkscape) pont úgy megy a dolog, ahogy leírtad, a Photoshopnak meg szintén van vektorgrafikus része, lehet, hogy a többivel is igazodtak hozzá. Ha így van, akkor gondolom, van valahol egy „kijelölt rétegek egyesítése” funkció, vagy megint csak Inkscape-es párhuzam alapján „a kijelölt objektumok áthelyezése másik rétegre” vagy hasonló. Ha az sem, akkor az egyik rétegen egyszerűen kivágod az összes objektumot, a másikban meg beilleszted, az üres réteget meg kidobod.

De mondom, nekem ez az egész gyanús, távoli emlékeim szerint nem így működik, hanem rétegcsoportokkal.

2016. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül úgy oldottam meg, hogy csoportba rendeztem a rétegeket, köszi.
2016. máj. 11. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!