Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A nagy teljesítményű számítógé...

A nagy teljesítményű számítógépekre milyen operációs rendszereket szoktak telepíteni, hogy tudja hasznosítani azt a 200 GB-nyi RAM-ot meg videókártyát?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy pl. a hálózatokat működtető/ellenörző szoftverek milyen hatalmas teljesítménnyel bírnak. Azt is tudom, hogy egy op.rendszer egy bizonyos határ fölött már nem tudja hasznosítani az adott hardver teljesítményét. Pl. mondjuk a win.7 csak 16 GB RAM-ot tud felhasználni, stb. De vajon az ilyen orbitális nagy gépekhez milyen op.rendszert használnak, hogy a hardver teljes egészében ki legyen használva? Meg lehetne azt oldani, hogy az op.rendszer nem gátolja a gépet, és gyakorlatilag akármekkora méretű hardver teljesítményét lehetővé teszi?
2016. máj. 11. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:

"win.7 csak 16 GB RAM-ot tud felhasználni"

Ezt hol olvastad? Verziótól függ, home premium van 16GB-ra korlátozva, az ultimate meg 192GB-ra.

Windows 10 esetében a home 128 GB a max, a többi esetében 512GB a limit.

2016. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, nekem home premium van.
2016. máj. 11. 09:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Na azért 512 GB-on lelég jól hasítana a farmville :)
2016. máj. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerver gépeken általában valamilyen linux van, vagy ms szerver.

De ott terrabájtnyi ramban gondolkodnak, meg több 10-100 prociban(nem procimagban).


Ilyen kis otthoni cuccokra windowst raknak, vagy valami desktop linux distrot

2016. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!