Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom kivágni egy...

Hogyan tudom kivágni egy képen a "hátteret"? (freeware programmal, többi lent)

Figyelt kérdés

Nos...

Kéne egy freeware program, amivel aránylag egyszerűen tudom pl. egy szelfi hátterét eltüntetni, tehát, hogy csak én legyek látható, mögöttem pedig átlátszó legyen minden...

Eddig Photoshop-pal próbálkoztam, de ott nem sikerült. Utána egyből a Fireworks-re gondoltam, mivel az pont PNG szerkesztő. Ott a Magic Wand-del ki is jelöltem, nyomtam egy Delete-et, de néhol "belémvágott", néhol pedig bentmaradt a háttér.

Főleg YouTube videók borítóképéhez kéne, amit Photoshop-pal megcsináltam, csak magamat oda szeretném rakni.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. máj. 13. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
gimp
2016. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:
100%

Gimp. Nem tudom, milyen a háttered, ha ott sem tudod megfelelően beszabályozni a Varázspálcát, még mindig besegíthetsz Lasszóval. Hogy a háttér átlátszóra törölhető legyen: Réteg → Átlátszóság Réteg → Alfa csatorna hozzáadása.

PNG-be nem mentened, hanem exportálnod kell majd.

2016. máj. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. máj. 13. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!