Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek elfogja vinni a...

Kuka Jancso kérdése:

Szerintetek elfogja vinni a Win 7-et? Konfig lent

Figyelt kérdés
Konfigurációm: 2.80 Ghz 2.79Ghz proci, 1,74Gb ram, 40+40Gb wincsi, 128mb videókártya. Szerintetek akadás mentesen vinni fogja a windows 7-et?

#Windows 7 #windows 7 konfig
2016. máj. 14. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Akadásra nem kell számítani, de gyors működésre sem.
2016. máj. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:
Lesz hozzá driver egyáltalán? Sok régebbi géphez nincs Windows 7 driver, ami főleg hang, és videokártyáknál tud kellemetlen lenni.
2016. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hominida ***** válasza:

Az én gépem 2.6 GHz, 2 GiB RAM, alaplapi videó chipsettel is elvitte a Win 7-et. Igaz, hogy 320(IDE)+500(SATA) GB HDD van alátéve, de ez nem okoz érdemleges különbséget.


A probléma nem maga a Windows, mert azt elviszi a gép, a kérdés az, hogy mit bír majd elvinni saját magán kívül. Én ezen a gépen most, egy szintén 128 mibyte-os kártyával kb. 2009 előtt készült, grafikaigényes játékokkal is tisztességesen elbírok.


(Hogy jön ki ez az 1.74 GB RAM?)


A gyenge pont a wichestered. Én a rendszerpartíció számára 25 GB helyet tartok fenn, ez elég kényelmesen elég még hibernálásra és 3 giga visszaállítási mentésre is, plusz egy Tmp mappa az erőszakos programoknak. Vagyis a 2×40 méret sok dologra lehet elég. Viszont a 40-es winchestereken szerintem nincs SATA csatlakozó, de még az IDE csatlakozón sem volt túl jó a sebességük. Itt lehet gondod, mert a Windows 7 rengeteget használja a winchesterét, és annak lassúsága a programok indulását, a háttérprogramok betöltődését, a lapozófájl kezelését visszafogja majd. Ha aláteszel egy erősebb lemezegységet, elég jó teljesítményre számíthatsz. IDE típusúból most csak kettőt látok: [link] . Ha az alaplapon van SATA port is, akkor megugrik a lehetőségek száma.


Ne ülj fel a reklámoknak, ne akard a legfrissebb verziókat használni a programokból, a régebbiek gyakran legalább olyan jók, és nem úgy vannak megírva, hogy egy ekkora gépet leterheljenek. Nekem mindmáig kifogástalanul elég az Office 2003, de a legújabb OpenOffice is jól megy. A Photoshop CS2 helyett viszont a Windows 7 kikövetelte a CS4-et, sajnos vannak ilyenek. Corel Draw X4, XaraXP 5, VideoReDo 314, Vegas 7, MoBiMouse 5, ezek mind teljesen rendben vannak. Acrobat 7 van a gépemen (az utolsó ésszerű verzió), de igazából az XChange Viewert használom, és persze az olyan kisebb segédeszközök, mint egy IrfanView, VirtualDub, MagicVideoStudio és más konverterek, meg mindenféle jól bevált, mai szemmel takarékos célprogramok, de a .Net 4.5-re épülő fejlesztőrendszerek is mind akadály nélkül mozognak. Vannak, amelyeket a használatukhoz XP3-kompatibilis módban kell indítanom, de ez csak egy-egy beállítást igényel, aztán kész. Szóval ez a gép egyáltalán nem olyan kevés, ha a háttértárat kicsit feljavítod.

2016. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Felraktam! Szépen elviszi. A Windows Update-ben meg is találtam hozzá a drivereket!
2016. máj. 15. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!