Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pár másodperces hangeffekt...

Pár másodperces hangeffekt előtti fagyások ellen valami megoldás?

Figyelt kérdés

Üdvözlet.

Szóval a problem a következő:

Csak játékoknál fordul elő az a jelenség, hogy bizonyos hangok előtt 1-2 másodpercekre random időnként megfagy a játék, majd pár frame-et ugorva továbbmegy. Ez igencsak idegesítő még offline game-elésnél is, pl. ha egy FPS-ben meg akarsz lepni egy ellenfelet, és amikor lőnél, megnyomva a tűzgombot megfagy a játék, majd mikor továbbmegy, azt látod, hogy közben az ellen már szinte a hátad mögé került és jól kinyír. Külföldi fórumokon semmiféle értékelhető megoldást nem találtam erre, meg többnyire csak PC hardveren mozgott a téma, nekem viszont laptopom van.

A gépem egy Lenovo B50-70 Ideapad, 64 bites Win 8.1 fut rajta.

A probléma a Deus EX 1-nél meg a 2003-as Enclave-nél egyaránt jelentkezik, de a régi DosBOX-os game-ek is produkálják, ami elég kiábrándító. Ezeknél újabbakat is kipróbáltam, azoknál gyengébben ugyan, de szintén jelentkezik.

Az összes friss video és audio driver fel van telepítve, Visual C++-tól a DirectX-ig minden.

Ja, és sokmindent ki is próbáltam, töredezettség-mentesítés megvolt, CCleaner lefuttatása, Registry clean, Prefetch/Superfetch állítgatás, Performance-állítgatás, mindenféle, de nulla eredmény.

Valaki mondjon kérem valami tippet, vagy hogy mit érdemes még megpróbálni, mert nem hiszem el, hogy nincs erre megoldás.


Megjegyzem, azelőtt 64 bites Win7 volt ugyanezen a gépen, s ott ugyanígy jelentkezett a dolog, ám ott a legújabb Realtek Audio driver felrakása orvosolni tudta a problémát. Itt a Win 8.1-en azonban még ez sem segített.

A hozzáértő válaszokat előre is köszönöm.


2016. máj. 14. 15:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!