Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal rajzoljak...

Milyen programmal rajzoljak animét egérrel?

Figyelt kérdés
Teljes mértékben ismerem a gimp 2-őt, de megoldást arra nem nagyon találtam hogy a vonalakat ne pixelekkel húzzam hanem vektorokkal. Nem animációt csak képeket akarok készíteni. Eddig mindig nagyon sok időbe telt míg a megrajzolt karaktert rendesen ki tudjam tölteni színnel, hisz a pixel alapú vonalak kitöltése elég macerás, sőt a rétegekkel is gondba voltam, a program túl lassan kezelhető. Valaki aki jártas a témában tudna ajánlani egy programot amivel nagyon könnyen lehet vektorosan rajzolni/átrajzolni akár egérrel is?
2016. máj. 15. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Animét nem fogsz egérrel rajzolni, maximum mangát, de fehér ember nem rajzol mangát.

Neked valószínűleg a Photoshop Pen Toolja kéne (Toll Eszköz):

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=i0Gx..

2016. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

A mangától viszolygok ugyan, de A Gimpről bármikor szívesen váltok szót, mivel az egyik legjobb ingyenes képszerkesztőnek tartom. Én sajnos nem ismerem teljes mértékben, ezért további pontosítás nélkül nem egészen látom át a problémádat. Nem bánnám, ha megvilágítanád, mi szólt a szokásos megoldás, vagyis az Útvonal-eszközzel kialakított görbék körberajzolása ellen? Az élsimított vonalak bonyodalmas kitöltése helyett miért nem fested alá a színt egy másik rétegen? Mit olvassak ki abból, hogy a munkát egyszerűvé, biztonságosabbá és gyorsabbá tevő rétegekkel „gondban voltál”? Miféle gondban?

A magam töredékes tudásával egyelőre a céljaid szempontjából kitűnőnek tartom a Gimpet, ami nem jelenti, hogy egyben ideálisnak is. Vektoros rajzoláshoz az ember vektorgrafikus programot használjon. Ilyen például az Inkscape, amelyben valóban egyszerű és könnyű a munka egérrel is, noha ez nem okvetlenül gyorsaságban és lazaságban nyilvánul meg.

[link]

Ha már ezt is „teljes mértékben” ismerni fogod, szerintem a két program egymást támogató használatával nemcsak a manga, hanem még a rendes rajz feladataiban is emberül helyt tudsz állni. Mindkét szoftverre találsz nívós tutoriálokat itt:

[link]


P.S.: A háztáji mangások egyébként előszeretettel használják a Paint Tool Sai-t (fizetős), amelyben egy programon belül bűvészkedhetnek a vektoros- és bitképes szerkesztéssel. Ugyanezt tudja az ingyenes Krita is, de ahhoz már ész is kell.

[link]

[link]

2016. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!