Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen laptop az ideális?

Milyen laptop az ideális?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy laptopot de, nem tudom milyen laptop lenne az ideális nekem.

Grafikusnak talulok, ezért olyasmi kellene amire sok programot lehet rátölteni pl.:

- Paint Tool SAI

- PhotoShop

- Gimp

És mivel a Game-ket se vetem meg így:

- League of Legends

- World of Warcraft

- TERA online

- GTA V

És még egyéb Rajz és Game programok.

Meg a Sony Vegas Pro és még sok-sok hasonló program amire szüksége van egy Gamer Grafikusnak.

És lehetőleg nem a legdrágább.

Nem igen értek a laptopokhoz és nem is volt még laptopom, csak asztali gépem de, az már kezdi beadni a proceszorát.

Az Árát most hagynám, de az se mindegy milyen drága, így max. 150E.-et adnék ki egy laptopért. Az se baj ha drágább laptopokat tudtok mutatni/mondani.



2016. máj. 16. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első szempontodnak könnyű megfelelni. Megadott árkategóriában minimum 500GB HDD az alap. És annyi szerintem elég is. Viszont jó lenne bele egy kis SSD is, azonba ilyen árkategóriában nem találsz olyat amiben van SSD, erős proci és játékra alkalmas vga is egyszerre. Szóval azt inkább hagyjuk. Kéne egy erős Intel proci i5 v. i7. Én laptopba nem ajánlanék neked AMD-t. A VGA-ról annyit hogy a GTA V kivételével, a többi játéknak nem szükséges túl erős videókártya. Viszont a legújabb játékok nem fognak szépen futni, egy 150.000-es laptopon. Low/medium grafikával kalkulálj inkább. Belinkelek pár laptopot, nézzd át őket.


- [link]


- [link]


- [link]


- [link]

2016. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Jaj, hogy grafikusnak kellett menned :DDD nah, viccet félretéve sajnos olyan hivatást választottál, amhez nem elég egy belépő kategóriás laptop. I'll do my best ;)

Egyszer találtam őt, nagyon alap, igazából csak a processzor erős benne, a VGA (videókártya) is a leggyengébb, ő súrolja alulról a 150 ezret:

[link]

Ő egy fokkal jobb, egy tízessel húzósabb, erős kompromisszumokkal megfelelhet:

[link]

Ő már 175.000, egy fokkal jobb (Újabb processzor, 1 TB-os lemez):

[link]

FullHD kijelzővel jön ő:

[link]

Illetve az utóbbi kettő 8GB memóriával:

[link] _8GB_S

[link] _8GB_S

Árban feljebb, már SSD-vel (nagyon sokat dob a rendszer sebességén, sokkal gyorsabb, mint a merevlemez, valakinek ez nem szempont, nekem spec inkább egy SSD, mint erősebb proci, de ez - mégegyszer mondom - személyes preferencia) egy Dell:

[link]

8GB memóriával:

[link]

És végül FullHD kijelzővel megdobva:

[link]

Tudom, így egyszerre sok, megpróbáltam sorrendbe állítani, minél nagyobb a keret, annál jobb. Ha egyik sem felel meg, írd meg, hogy mik az igényeid (inkább legyen sok tárhely/erősebb proci, vagy gyors rendszerindítás, gyorsan induló programok; nagyobb felbontású, vagy jobb színhűségű/betekintési szögű kijelző stb.) Sajnos, ha szűk a keret, mindenképp kell kompromisszumokat kötni, de nem mindegy, hogy mennyit és milyeneket.

2016. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!