Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan használhatnám Windows...

Hogyan használhatnám Windows 7 alatt a Photoshop CS2-t?

Figyelt kérdés
A program magyar verziójának telepítése már majdnem befejeződik, amikor a telepítő minden magyarázat nélkül megfordul, és leszedi a programot, aztán annyi. XP alatt ugyanezen a gépen fennakadás nélkül használhattam. Olvastam a neten, hogy a Windows 7 nem támogatja, vagy a Photoshop CS2 nem támogatja, de abban megegyeznek, hogy valami nem támogat valamit, és felejtsem el az egészet. Csakhogy én engedelmesen kipróbáltam a CS4 verziót, és meghökkentően lassú. Olyan elemi dolgokban is, mint egy mintázatos kurzor mozgatása. Ha bezárok egy helyi menüt, a mögötte levő területet nagy, négyzet alakú részekben állítja helyre, mintha a processzor teljes gázzal máson dolgozna, de nem ez a helyzet, ellenőriztem. Ráadásul valami egyszerű dolgot, amit a CS2-ben megszoktam, a CS4-ben egyszerűen nem jöttem rá, hogyan oldhatnám meg. Tényleg nincs megoldás, választanom kell a rosszat?

#Adobe #Photoshop CS2 #Creative Suite 2
2016. máj. 17. 11:19
 1/4 Hominida ***** válasza:

Nem kell, van működőképes Photoshop CS2 a Windows 7 alatt is. Az Adobe olyat tett, amit sosem hittem volna róluk: szabadon használhatóvá tette a régebbi programjait, közöttük az egész Adobe Creative Suite 2-t is, amelynek a Photoshop a része, ahogy az InDesign, az Illustrator és az Acropat Pro 7 is. Itt az oldal linkje: [link] .


A dolog jogi része kicsit zavaros, de az biztos, hogy az egész csomag letölthető tőlük, és a megadott kulccsal telepíthető, az aktiválást pedig a telepítő már nem követeli meg. Magyar verzió nincs, a csomaghoz nyelvi csomag sem illeszthető, de jól működik a Windows 7 alatt. Ha közvetlenül a Photoshop telepítése nem válik be, telepíteni kell az egész CS2 csomagot, amelyenek az első részében a Photoshop kerül a gépre, és a második és harmadik részt már nem kell végigcsinálni.

2016. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

@#1: „...amit sosem hittem volna róluk...”


Érthető a meglepődésed. Nem is jószántukból tették, hanem géphiba miatt elveszítették a CS2-vásárlók adatbázisát, de nem tehették meg, hogy ne juthasson hozzá, aki fizetett érte.

Ami a jogállását illeti: Pár éve a szoftver elavultságával riogató szöveg mellett még piros betűs üzenet is figyelmeztetett arra, hogy a letölthetőség még nem jelent jogtiszta használatot, ha valaki nem vásárolta meg. Hogyha ez most már nincs ott, valószínűleg csak azt jelenti: Kénytelen-kelletlen le kellett nyelniük, hogy a programjuk elszabadult a láncáról, és a kutyát sem érdekli, mint vélekednek ők a felhasználók jogairól. Egyelőre ennyi maradt nekik, jó képet vágni a dologhoz, és imádkozni, hogy jöjjön már az a Windows-verzió, amelyiken _tényleg_ nem lehet használni. Az Adobe bátran méltatható a programjai minőségéért, de az emberbarát adakozókedv továbbra sem erős oldaluk.

2016. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hominida, nagyon köszönöm, működik! Nagyon bosszantó volt a "még jobb" verzió.
2016. máj. 17. 21:50
 4/4 Hominida ***** válasza:

#2: "Az Adobe bátran méltatható a programjai minőségéért"


Hát ez az egyik olyan dolog, amit nehéz magamról elképzelnem. A programjai minőségét gyakran szoktam emlegetni, de a méltatás, az nem annyira lelkes.

2016. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!