Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meghalt a gép, kivettem a...

Meghalt a gép, kivettem a merevlemezt, de nem tudom megnyitni másik gépről az adatokat. Nincs hozzá jogosultságom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kivett merevlemezt egy HDD dokkolóba behelyezve, látom ugyan a rajta lévő adatokat, de sajnos a felhasználók mappáit nem tudom megnyitni, mert nincs hozzá jogosultságom. A felhasználói fiókokon nincsenek jelszavak, de akkor sem férek hozzá.


Hogy tudom ezt megoldani? A HDD-n egy Windows 7 van, és egy Windows 10-es masina alól próbálom megnyitni.


Biztos valami jogosultság dolog lesz, de nem tudom hogyan oldhatnám meg. Valaki tud ebben segíteni?


Köszönöm!



2016. máj. 17. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy Linux-os pendrive-ot (pl. Ubuntu), bootolj be azzal, és másold át a fájljaidat.
2016. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Linux lekakilja a Windows jogosultságokat. :-D
2016. máj. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, akkor megnézzük Linux alól! Köszönöm! :)
2016. máj. 17. 15:56
 4/6 A kérdező kommentje:

És amúgy azt tudni, hogy mi a nyűgje a Windowsnak?

Mivel nincs rajta jelszó!

Főleg ha Linux alól simán megoldom?


Az a baja, hogy mondjuk KisPista a mappa tulajdonosa én meg nem KisPista vagyok? De ha létrehoznám KisPista nevű felhasználót, akkor simán hozzáférhetnék?

2016. máj. 17. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:

kb. amit írtál, de azt hiszem ID alapján is megy, azaz nem csak a névnek kell egyeznie.

de adminisztrátorként meg hozzá kéne tudnod férni.

2016. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gábor_79 ***** válasza:

Még windows alól is megpróbálhatod. http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

esetleg saját tulajdonba vétel.

2016. máj. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!