Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEL - Érték függvény -...

EXCEL - Érték függvény - Kisebb/Nagyobb mint HOGYAN?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy adott egy ilyen feladat ( olvasd below ) nos, hogyan lehet használni az Érték függvényt, úgy hogy összevonom, a feltételes függvénnyel ?

Én itt használnám, hogy megnézném a minimumot - de az a kitétel, hogy legyen 2012-es adatnál kisebb vagy mi.

Ezt hogyan érem el ?


A feladat a következő:


A K oszlopban minden növény mellett jelenítse meg képlet segítségével a 2007 és 2011 közötti adatok

maximumát, ha a 2012. év adata ennél az értéknél kiseb

b! Más esetben a cella mara

d

jon üres!



2016. máj. 17. 22:28
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Az érték függvény definiciója :


A számot képviselő szöveget számmá alakítja. (forrás: [link] )


Ebből nekem az jön le hogy az adatok szövegként vannak bevíve a táblázatba,


Akkor valahogy igy : =HA (MAX(ÉRTÉK(E2);ÉRTÉK(F2);ÉRTÉK(G2);ÉRTÉK(H2);ÉRTÉK(I2))>J2;MAX(ÉRTÉK(E2);ÉRTÉK(F2);ÉRTÉK(G2);ÉRTÉK(H2);ÉRTÉK(I2));"")


Ahol az E2-ben a 2007-es, F2-ben 2008-as, G2-ben a 2009-es, H2-ben a 2010-es I2-ben a 2011-es és J2-ben pediglen a 2012-es adatok vannak


Sok sikert.

üdv.

2016. máj. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia,

Nagyon köszönöm a válaszod!

Elképesztő, hogy mennyire vágod, bár biztos egy szint után ez a rész olyan, mint az alsós matek.

Még meg kell néznem jó-e - de biztos az lesz.


Köszönöm!


u.i.:

Ha még itt vagy : Szerinted hogyan a legjobb tanulni az excel-t ?

Egy programot ?

Küzdök egyszerre, az Illustratorral és Photoshoppal is.

Azt találtam, hogy akkor tudom hatékonyan elsajátítani, ha egy feladatot oldok meg készítek el, aminek értelme van és eltudom helyezni a megfelelő kontextusba.


Mi a véleményed ?

Hogyan lehet a megkönnyíteni a tanulást ?

2016. máj. 19. 20:29
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen, a tanulás legjobb módja szerintem is a gyakorlás (amit Te is írtál), az egyszerűbb feladatoktól kezdve kell haladni a bonyolultabbak felé (bár ez mindennel így van), illetve az adott program "próbálgatása" csak úgy, is szokott segíteni.


Üdv.

2016. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!