Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem lehet valahogy visszaállít...

"Fulcrum" kérdése:

Nem lehet valahogy visszaállítani esetleg?

Figyelt kérdés
Olyan dolgot csinált ma velem a számítógépem amit nem igazán tapasztaltam eddig. Egy programot társítottam a Mozilla Firefox böngészővel, és a gépem úgy döntött hogy minden programot társít a Mozillával. Nem tudok elindítani szinte semmit. Újra telepíteni az összes programot nagyon hosszú idő lenne.Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 23. 20:09
 1/7 Hominida ***** válasza:

Hogyan társítasz egy PROGRAMOT a Firefoxszal? Én ezt csak nem programokkal ismerem, tehát olyan adatfájlokkal, amelyek megnyitását a Firefoxra bíznám.


Nézd meg mielőbb, nincs-e véletlenül egy automatikusan létrehozott visszaállítási pontod a mávelet előttről.

2016. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi,rosszul írtam.A program parancsikonját társítottam.
2016. máj. 23. 21:04
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsen.
2016. máj. 23. 21:08
 4/7 Lajos54 ***** válasza:

Hacsak direkt ki nem volt véve, a Rendszervisszaállítás-nál kell, hogy legyen több időpont is...

Egyébként valószínűleg nem társításról van szó, mivel társítani fájltípusokat lehet végrehajtó programokkal. Inkább a parancsikon hivatkozását toltad el.

Esetleg próbáld meg ugyanazzal az ikonnal a következőt:

Rákattintasz jobb egérgombbal, majd kiválasztod a tulajdonságokat. A Cél mezőben (ahol most valószínűleg a Firefox szerepel) átírod az elérési utat a program eredeti .exe kiterjesztésű fájljának a helyére. Ez valószínűleg valahogy így fog kinézni:

C:\Program Files\valami\valami.exe ... Hogy a valami helyére mi kerül, azt neked kell megkeresned.

Ha ez így sikerül, talán a többi is visszaáll.

2016. máj. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hominida ***** válasza:
Igen, szerintem is valami másról lehet itt szó, mint társításról. Ha a parancsikonoknál van a baj, az nem súlyos, az újratelepítés indokolatlan volna. Ahogy az előttem szóló is írta, meg kell keresned a programok mappáiban azt az egy-egy fájlt - exe, nagyritkán pif kiterjesztésű -, amelyet futtatva a program indul el, és csak csinálni kell hozzájuk egy-egy új parancsikont. A macera annyival nehezedik, hogy utána a Start menüben vagy az Asztal mappáiban ezeket újra el kell helyezgetni, a régi parancsikonok felülírhatók.
2016. máj. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Véletlenül a parancsikon fájloknak nem .ink kiterjesztése lett?
2016. máj. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazatok volt.Volt egy visszaállítási pont.Köszi a segítséget!
2016. jún. 4. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!