Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet Lollipop alatt...

Hogyan lehet Lollipop alatt alkalmazást telepíteni és a WIFI hotspotot létre hozni?

Figyelt kérdés

Van egy táblagépem melyen az 5.11-es Lollipop Android van. De hiába kerestem a menüjében a WIFI hotspot beállításának a lehetőségét, az sehol sem találtam benne. Végül egy külön alkalmazással csak sikerült előcsalogatnom.

Másik nagy gond, hogy a készülék gyártója elfelejtett rá bármiféle fájlkezelő alkalmazást rakni, (de több más Lollipopos gépen láttam ilyent) nélküle viszont nem tudom betallózni sem az apk fájlt, hogy bármit feltelepítsek az SD kártyáról. Mert onnan akarom, véletlenül sem a Google Playről.



2016. máj. 25. 00:32
 1/2 DjImipapa ***** válasza:
Azért egy filekezelőt csak nem árthat playről rátelepíteni....a többi meg már menni fog.😃
2016. máj. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát éppen ezt akarom elkerülni, amint a fentiekben is írtam!!!

És valószínűleg pont ezért nincs benne fájlkezelő, nehogy kihagyjam a playt, mert így nem tud kémkedni olyan jól a Google.

Meg bezzeg milyen nagy csinnadrattát csináltak annak idején, hogy a Microsoft a Windowsba beleintegrálta a Windowsba az Internet Explorert, ebben viszont fájl kezelő az luxus, de a Crome, meg több Goggle-s szutyok szívbaj nélkül ott díszeleg.

Mellesleg nem tudom mi történt, beállítottam neki, hogy a GPS-ről kérdezze le az idő adatokat, több nap után egyszer csak gondolt egyet, és kitalálta, hogy 1970. január 1-e van és idő is sok órát elcsúszott. Csak akkor állt helyre, amikor engedélyeztem neki, hogy a WIFI-t is segítségül hívja az idő adatok lekérdezéséhez.

Mindez azért is nonszensz, mert a tabletem nem csak az amcsi, hanem az orosz és a kínai műholdakat is látja, összesen általában mintegy 18 darabot, és mégis egyszer csak téves az idő.

Az is nagy szám, hogy a tabletem egyáltalán tudja írni az SD kártyát, mert a Google kitalálta, hogy a 4.4 (Kit Kat) Android verziótól kezdődően kivette belőle ezt a totál alap funkciót is.

Nagyon gusztustalan, amit a Google művel, nem elég hogy alapesetben, rootolás nélkül nem lehet rendszergazda a saját gépemen, az egészet úgy csinálja, hogy én, felhasználó fitek érte, de nem én használom a tabletet igazából, hanem a Google használja a saját kis kémkedési céljaira. A Crome-nak Windows alatt egyébként létezik egy állatólag a kémkedő funkcióitól megfosztott verziója, az SRWare Iron, de Android alá nincs ilyesmi.

És nem nagy titkaim vannak, de normális ember ugye a budi ajtót is becsukja maga után, a borítékot is leragasztja; és messze és joggal leveri a biztosítékot, hogy a Goggle csípőből az ember alsónadrágjában akar turkálni, ahol semmi keresni valója nincs és az "operációs rendszerét" és minden szutykát csípőből erre hegyezi ki, hát ezért nincs a Kit Katban SD-kártya írás, amit aztán a nagy felháborodás hatására a Lollipoban részben vissza tett; és ezért nincs a Lollipopban alapból WIFI hotspot, meg ha más nem, akkor legalább egy Google-es fáj kezelő, ami ugye nem is létezik.

2016. máj. 25. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!