Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol tudom beállítani, ha...

Hol tudom beállítani, ha Print Screen-nel csinálok egy képet, a kép felbontását és minőségét?

Figyelt kérdés
Tudom, borzasztó hülye kérdés, de Windows XP-m van, és a Súgója egyszerűen képtelen bármi segítséget adni. Nem tudom mi történt, eddig normális képet csinált. (Ha megnyomtam a Print Screen-t, és Ctrl+V-val bemásoltam valahova, teljesen normális, szép képed adott.) Most meg 274x206-os képet csinál. Ezt úgy néztem meg, hogy a képet megnyitottam egy új lapon, és ott jobb egér, és a 'Vizsgálat'-ra kattintva látom, hogy ekkora a kép mérete. Nagyon megköszönném, ha valaki értelmesen le tudná nekem írni, hogy mégis hogyan tudom beállítani, hogy milyen felbontású képernyőképet készítsen. Én már tényleg mindent megpróbáltam, de elég régi a monitorom is, és a beállítások rajta nagyon alap beállítások, mindent átnéztem, de sehol semmi, ahol ezt be lehetne állítani. Tudom, nagyon hülye kérdés, de ennyire sem értek a gépekhez. Tényleg nagy segítség lenne, ha valaki leírná, mégis, hogyan tudom beállítani. Köszönöm.

#print screen #képernyőfelvétel készítése
2016. máj. 25. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:

böngészőbe illeszted be vagy mi? illeszd be paintbe. Egyébként semmit nem lehet állítani (csak külső programmal), azt a felbontást, színmélységet stb használja, amit az asztalod.

Kipróbálhatod ezt is, ha sehogy se működik a dolog: [link]

2016. máj. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindig Paint-ba illesztem be, és úgy mentem el, de direkt figyelek, hogy ott a felbontás 1152x864 legyen. De amikor csak megnyomom a Prink Screen-t és mondjuk rögtön Ctrl+V-val Facebook üzenetben elküldöm valakinek, akkor a felbontás 274x206 lesz. És fogalmam sincs, hogy miért csinálja ezt vagy, hogy tudnám visszaállítani.
2016. máj. 25. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
nem kell a felbontásra figyelni, hisz az adott. Miben mented el, amit felajánl (png) vagy jpg-be?
2016. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jpg-ben mentem el mindig.
2016. máj. 25. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:

nos, mivel sokat nem tudok már hozzátenni (és ez a funkció tudtommal nem is tud "elromlani") ezért két dolog már csak:

1) amikor paintbe beilleszted még jó a kép? (látod a méretét, hogy nagy vagy kicsi egyértelműen) mert ha igen, akkor a mentésnél lesz vmi elcseszve, próbáld esetleg egy másik képszerkesztőbe beilleszteni

2) kicsit bonyolultabb, de ha letöltöd a onedriveot (amibe MS fiókkal tudsz belépni) annak van egy olyan funkciója, hogy az összes print screent felhőbe menti, utána már csak kimásolod az asztalra vagy küldöd tovább fb-on.

2016. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy miért nem sikerül, én mindent megpróbáltam. Letöltöttem egy 'Screenpresso' nevű programot is, ami elméletileg erre lett kitalálva, de egyszerűen nem hajlandó 274x206 felbontásnál nagyobb lenni, pedig én már minden létező formában elmentettem, de semmi. Mindig ugyan oda lyukadok ki, hogy teljesen homályos a kép, olvashatatlan.
2016. máj. 25. 20:44
 7/8 anonim ***** válasza:

googliba nem is találtam ezzel kapcsolatos hibát, pedig az a google.. :D

utolsó esélyként megemlítem, hogy csinálhatsz egy új fiókot a gépen és kipróbálhatod, hogy úgy jó-e, de ennyi.

Am az 1. kérdésemre nem adtál választ, miszerint a paintbe rendben van-e a minősége a frissen beillesztett képnek.

2016. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Paint-ban minden rendben, ott teljes a képszélesség és hosszúság, nincs is ott semmi gond. Azóta rájöttem, hogy mi a gond. Nem 'romlott' el semmi. Akkor vettem észre a 'problémát', mikor az egyik barátomnak Sreenshot-oltam le az időjárást. És akkor láttam, hogy valami nem oké. Tiszta homályos a kép, és a felbontása 274x206. És megijedtem, hogy nálam van valami gond. Megkértem az egyik barátomat, hogy küldjön már egy sima Srcreenshot-ot, és nála is pont ugyan ez volt. Ugyan olyan homályos kép, kis felbontással. Igazad volt, tényleg nem 'romlott el' semmi, ezek szerint a Facebook-kal van valami. És tényleg nagyon köszönöm a segítséget, nagyon hálás vagyok, hogy egy szerda este valaki hajlandó volt foglalkozni, a hülye problémámmal. Remélem a Facebook minél hamarabb megoldja, és nem valami új frissítés, hogy ennél nagyobb felbontású képet nem lehet küldeni. Ellenőriztem Képfeltöltés.hu-n, oda töltöttem fel egy Screenshot-ot, majd a linket kimásoltam egy új oldalra, és tökéletesen éles a kép. Nincs semmi gond ezek szerint, csak megijedtem, hogy mi is van most. Köszönöm a segítséget! :)
2016. máj. 25. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!