Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felraktam a Windows 10-et....

Felraktam a Windows 10-et. Hogyan menthetném le DVDre, hogy később újrarakhassam, ha kell?

Figyelt kérdés

(Jogtiszta) Win7ről felfrissítettem Windows 10-re, mert miért ne.

A kérdés egyszerű: hogyan tudnám ezt kiírni, hogy később DVDről újrarakhassam? hiszen nem lesz örökké elérhető ingyen... viszont ha egy random Win10.ISO-t írok rá a CDre, akkor rákérdezhet az aktiválásra, ami ugye nekem nincs, hiszen a Win7em a tiszta, 10-esre nincsen kódom, miután csak ráfrissítettem



2016. máj. 25. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

> hogyan tudnám ezt kiírni, hogy később DVDről újrarakhassam?


Én a Media Creation Tool-t töltöttem le anno a Microsoft-tól, az letöltötte az ISO fájlt, ezt lehet használni újratelepítéshez.


> hiszen nem lesz örökké elérhető ingyen...


Erre a gépedre (amit frissítettél) mindig is ingyen lesz, a gépedet regisztrálta a Microsoftnál, későbbi újratelepítéskor aktiválódni fog automatikusan.

2016. máj. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
A Macrium Reflect Free programmal le tudod menteni a rendszert, nem ajánlom a DVD-t mert kellene vagy 5 db, inkább mentsd hordozható merevlemezre vagy másik partícióra.
2016. máj. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Én a NortonGhost 15 Live cd-vel csináltam rendszermentést az adat partícióra. Kb 10 pers alatt visszaállítható az adott állapotra onnan a gép bármikor. 13GB-ot foglal kb, de ez csak egy fájl lehet, szóval a DVD-re való mentés nem müxik.
2016. máj. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1es, és mekkoa az az ISO fájl? Betud bootolni ISOt a gép, ha nincs rajta abszolút semmi? (Mm ha nincs rajta OPrender se)


Van egy 500 gigás külső vinyóm, és rárakom, akkor onnan be tud tölten úgy, hogy egy csomó minden más is van rajta? Itt is bebootolásra gondolok, nem arra, hogy bedugom és rákattintok.... mondjuk végülis úgy se rossz


nem kell, hogy a rendszerem jelenlegi állását mentse le, csak win10 legyen és annyi

2016. máj. 26. 12:25
 5/9 anonim ***** válasza:

> Betud bootolni ISOt a gép, ha nincs rajta abszolút semmi?


Persze, új gépre is így telepítünk oprendszert.


Mondjuk nem a vinyóra kell tenni az ISO-t, hanem megfelelő módon kiírni DVD-re, vagy pendrive-ra.

2016. máj. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A media creation toolt megtaláltan a Microsoftnál, elvileg sikerült is kiírnom, úgyhogy köszi a válaszokat!:)
2016. máj. 26. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Most kiírtál egy win10 telepítőt un MSDN verziót. Ezt majd, ha ismét telepíted a későbbiekben, akkor ahogy írtad "random" telepítés lesz, tiszta telepítéssel. Letölti a frissítéseket majd, aztán kéri az aktiválást. Szóval nem a a mostani állapotról mentettél dvd-re telepítőt...ami a cél lett volna, csak kiírtál egy gyári telepítőt.
2016. máj. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azzal nincs bajom, ha gyári és minden frissítés nélküli, de akkor majd tudom aktiválni, vagy sem? Hiszen most jogtiszta win10em van, aktivalva meg minden... tenyleg ugy van, ahogy korabban irtak, hogy aktivalasnal felismeri, hogy ez a gep mar aktivalva volt es siman megy majd az errol a DVDrol felrakott win10?
2016. máj. 27. 11:28
 9/9 anonim ***** válasza:

#1 és #5 vagyok


@7: Olvass vissza mit írt a Kérdező #4-ben: "nem kell, hogy a rendszerem jelenlegi állását mentse le, csak win10 legyen és annyi"


> de akkor majd tudom aktiválni, vagy sem?

> tenyleg ugy van, ahogy korabban irtak, hogy aktivalasnal felismeri, hogy ez a gep mar aktivalva volt es siman megy majd az errol a DVDrol felrakott win10?


Ismételni tudom magam, fogod tudni aktiválni. Telepítéskor lesz egy ablak ahol kér termékkulcsot, de ott van alatta egy link, hogy "nincs termékkulcsom", menni fog tovább a telepítés. Amikor kész és netre csatlakozol, aktiválja magát.


Tapasztalatból írom, mert végigcsináltam.

2016. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!