Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a baja a DVD-nek? Most...

Mi a baja a DVD-nek? Most vettem, de nem játssza le a filmet!

Figyelt kérdés

Media Markt-ból FUJI márkájú 10 db-os DVD-t vettem, -R, és az elsőre már ki is írtam egy filmet. Az van ráírva, hogy 16x-os sebességgel lehet ráírni, a Nero viszont max. 4x-essel engedte. De eddig mindig jó volt bármelyik sebesség, ha írtam ki filmeket. Nem játssza le a gép, akadozik a DVD, ha beteszem a gépbe, hallom hogy pörgeti, de felgyorsít, aztán leáll, megint felgyorsul, megint leáll... és a Windows Media Player közben lefagy :P

mi a baj lehet? Lehet, hogy mind a 10 DVD ilyen? Ha igen, kinél reklamálhatok, hogy kifizettem a semmire 2000 Ft-ot?


2010. ápr. 10. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Ha 2.000.-Ft-ért vettél 10 db DVD-t, akkor te vagy a hónap belekja.

2. Lehet, hogy a DVD íród nem ismeri fel rendesen a lemezt, javaslok egy firmware frissítést. Minden gyártónak az oldalán le lehet tölteni, csak kell a pontos típus.

3. Lehet, hogy poros az író lencséje. Kapd szét (nem nagy cucc) és tiszta vízzel, vagy tiszta (70%) alkohollal tisztogasd meg a lencsét egy fülcucával.

(Ha szétszeded, legyen nyitva a tálcája, amikor nekiállsz, le kell kapni az elejét is, sok idegeskedést megspórolsz)


Írás közben ne legyen mobil az író mellett.

2010. ápr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem te _újraírható_ lemezt vettél, azt meg nem kajálja meg mindegyik játékos. Erre utal a magas ára (200 Ft/db) és a 4×-es sebességű írhatóság.


Nézd már meg a lemezen, hogy nem DVD-RW van-e ráírva DVD-R helyett? Mert ha igen, akkor úgy van, ahogy mondom.


Az újraírható lemezt nem kell eldobni, jól jöhet még, de filmekhez az egyszer írhatót vedd! Gyorsabban is írható, minden játékos megeszi, és jóval olcsóbb is.

2010. ápr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De ez csak sima DVD-R.
2010. ápr. 11. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!