Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az mikor videót...

Miért van az mikor videót vágok, akkor a kivágott rész nem azt a részt tartalmazza, amit megjelöltem?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk megnézem a videót, megjegyzem az időintervallumot, utána beállítom a videoszerkesztő programban a két időpontot, utána vágás. A végeredmény pedig egy elcsúszott, nem ideillő videó lett, pedig pontosan állítottam be... Az egyik videó el volt csúszva 5 másodperccel, és hiába állítgattam visszább az időtartamot, mindig megvolt az az 5 másodperces késés, idegesítő...

A program amivel csináltam: Boilsoft video splitter és Format Factory, egyik sem vált be...

Esetleg tudnátok ajánlani másik programot helyettük?



2016. máj. 29. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én AVS Video Editorral dolgozom,de a sima Movie Maker is tud vágni.Régen azt használtam.
2016. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán a kulcskockákhoz van köze, ezek olyan jelölők a videóban amik meghatároznak egyes pontokat. Például minden 5. másodpercben van egy kulcskocka. Amikor megvágod a videót, a kijelölés mindig az utolsó kulcskockától kerül kiszámításra, így ha te két kulcskocka között jelölöd be a vágás helyét, az mindig az kijelölés előtti kulcshoz fog ugrani.


Ebben a témában próbálj utánaolvasni, videovágáshoz biztos szükséges.

2016. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban, ahogy az előttem szóló írta, a kulcskockák a "hiba" okai. Ez a jelenség a H264-AVC-MP4 formátumnál szokott jelentkezni. Próbáld ki más fajta videóval is, meglátod akkor már ott vágnak a programok ahol kell.


A Boilsoft video splitter az egy jó program, konvertálás nélkül vágja a h264-es videókat, viszont ennek az az ára, hogy a kulcskockáknál hajlandó vágni. Ez azért van mert " Ő " "csak" vágni tud. Csak a kulcskockák tartalmazzák az adott képkocka összes képi információját, a közbenső képkockák nem. Így a program kénytelen azt a legközelebbi képkockát megkeresni ami egész képet tud adni, vagyis nincsenek benne pixelhibák, hiányos képi felületek. Hiszen ez a H264 tömörítés alapja, hogy hasonló képkockák esetén "tömöríti a kulcskockák közötti részeket".


A videóstudió programok nem foglalkoznak ezzel a dologgal, hanem újrakódolják a videót és új képkockákat generálnak.


Ezt nem tudják a "sima" vágó programok, vagyis nem tudnak új kulcskockákat generálni, hanem a meglévőeknél végzik el a vágást.De így biztosan nem lesz pixelhiba a végeredményben.És nem kell újrakódolni sem.


De van kivétel. Az Avidemux. Ez az ingyenes szerkesztő pontosan ott vág ahol a felhasználó megjelöli.És ha Copy-n hagyjuk akkor nem fog konvertálni sem.

Viszont akkor számolni kell azzal, hogy a h264-es filmeknél a vágások helyén pixelhibákat fogunk látni.

Ezért ennél a programnál is ajánlott a vágás után az újrakódolást választani, mert akkor nem kell számolni a pixelhibákkal.

Egyébként ennél a programnál mindíg érdemes a konvertálást választani, az a biztos....

2016. máj. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!