Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elegem van már a Windowsból,...

Elegem van már a Windowsból, szeretnék másik alternatívát is kipróbálni. Melyik operációs rendszer lenne előnyösebb, a Linux vagy a MacOS?

Figyelt kérdés
2008. szept. 25. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Mac os x csak az Apple gépein megy. Szerintem próbáld ki az Ubuntu Linuxot.
2008. szept. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Linux Ubuntu disztribúcióját ajánlom.

Ingyenesen és legálisan letölthető a www.ubuntu.com -ról. Kiírod egy cdre és használhatod is.

Telepítened sem kell, az Ubuntu CD úgynevezett Live CDként is funkciónál, tehát a cdről futtathatod az operációs rendszert. Ilyenkor persze nagyon lassú lesz, és ha változtatsz valamit az Ubuntu beállításain azok következő indításkor elvesznek.


A telepítés előtt szükséged lesz egy 5 perces olvasásra, csak hogy tudd hogy kell partícionálnod a merevlemezed az Ubuntuhoz. Egyébként a Linux probléma nélkül települ Windowsos rendszerre, a Windowst nem zabálja meg, viszont ha a Linuxra telepíted a Windowst az szét fogja barmolni neked a rendszert.

2008. szept. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!Kipróbáltam az Ubuntu-t,és egyenlőre a lehető legnagyobb mértékben meg vagyok vele elégedve.Ha később sem találok valami súlyos problémát (szinte teljesen biztos vagyok benne,hogy nem fogok),akkor örökre elfelejtem,hogy a Windows egyáltalán létezik.Legfeljebb a játékok miatt lehetne rá szükségem,de nem szoktam játszani,csak nethez és multimédiás célokra használom a számítógépet.Körülbelül ötször olyan gyors és kezelhető lett a gépem,mint eddig volt.Az pedig,hogy vírus,törlődött a fogalomtáramból.Ráadásul mindezt teljesen ingyen és legálisan értem el.Nem is értem,miért használnak az emberek Windows-ot.
2008. szept. 26. 13:43
 4/12 anonim válasza:
31%
Azért ha gyakran használod multimédiás dolgokra a géped, a Linux nem feltétlenül lesz megfelelő.
2008. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Akkor mért használnak Linux-ot?
2008. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A Linux stabil, biztonságos és gyors. A Windows ezzel szemben igen beteges, hamar "kifárad" a rendszer, újra kell telepíteni és a vírusok zömét is Windowsra tervezik. Windows-t személy szerint csak játékra használom.
2008. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom mit értesz multimédiás felhasználás alatt, de valódi multimédiás felhasználásra (videóvágás, zeneszerkesztés, stb) a Linux jóformán alkalmatlan.


Én úgy vagyok vele, hogy stabilitást és megbízhatóságot igénylő megoldásokra (webszerver üzemeltetés, stb) valamint általános otthoni célokra (levelezés, szövegszerkesztés, internet) Linux, komolyabb multimédiás felhasználásra Mac OSX, minden másra illetve az előbbiek kombinációjára Windows ésszerű használattal.

2008. szept. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Multimedia alatt én csak zene,video ill. DVD lejátszását értettem.Egyébként nem vagyok biztos benne,hogy a Linux alkalmatlan komolyabb multimédiás célokra.


[link]


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=9ljEb1PdEdM


http://www.youtube.com/watch?v=cpOqoh93zr4

2008. szept. 29. 10:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"valódi multimédiás felhasználásra (videóvágás, zeneszerkesztés, stb) a Linux jóformán alkalmatlan. "

Ezt meg honnan szedted??? Rengeteg ingyenes, nyílt forrású program létezik Linux-ra, ilyen céllal! Tökéletesen, egyszerűen használható!

Kedves kérdező! Örülök, hogy jól megy a Linux, de ha olyan problémákba futsz bele, amik elsőre megoldhatatlannak tűnnek, ne ijedj meg! Javaslom a terminál alap parancsainak megtanulását, gyakorlását! Ezenkívül olvass sokat a Linux-ról, mert az áttérés sokszor nem zökkenőmentes. Ha valamilyen gondod van, nyugodtan kérdezz itt: [link] Itt sok-sok segítséget kaphatsz, többek között tőlem is.


Üdv.

2008. szept. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3%
Multimédiás célokra olyan rendszereket használnak, amikről a legtöbb ember, és az itt kommentelők 99%-a még csak nem is hallott. Ezen a téren a Windows, a Linux, meg a Max OS is a béka segge alatt van. De ezzel ti ne is foglalkozzatok, mert a nagy játékos tudásotok biztos egyenlő a valóságos informatikai tapasztalattal.
2008. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!