Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen jó gif-készítő program...

Milyen jó gif-készítő program van, ami végtelenítve játsza le az animációt facen?

Figyelt kérdés
Telóra találtam (gif me), de jobb lenne gépen szerkeszteni és az az egyszeri lejátszás után leáll.

#gif-animáció
2016. jún. 11. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gimp 2 [link]

Ha többet szeretnél tudni róla akkor privátban!

2016. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:

A Gimpet támogatom, de ha már egyszer ingyenes, természetesen ne ringy-rongy oldalakról töltsd le, hanem a saját oldaláról:

[link]

Itt nívós magyar PDF-leírást is találsz hozzá:

[link]

Az efféle feladatokhoz érdemes telepítened a GAP (Gimp Animation Package) csomagot is. Ha Windowsod van, innen töltheted le:

[link]

Linuxon valószínűleg megtalálod a repóban.

Igaz, hogy még a 2.6 verzióhoz készült, de a mostanin is működik.

2016. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lajos54 ***** válasza:
Az teljesen mindegy, hogy milyen programmal készíted el az animált gifet. Egy a lényeg: a mentés előtt a beállításoknál keress olyat, hogy végtelenített lejátszás, loop, vagy hasonlót. Némelyik programnál az alapértelmezett az egyszeri lejátszás.
2016. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:

#3:

Na, ez is egy nagy igazság. Úgy látszik, a válaszolás hevében hajlamos vagyok pont a lényegről megfeledkezni.

2016. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Egyelőre a gimp-nél nem találtam meg ezt a funkciót. Habár a Photoscape-nél igen, de facere nem tudja feltenni.

Jelenleg a gifmaker.me oldallal próbálkoztam videóként elmentve. Csak gondoltam hátha vannak ötletek még.

2016. jún. 12. 01:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Privátban segítek!
2016. jún. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:

Az megvan, ugye, hogy a FaceBook nem tudja lejátszani a GIF-animációt, hanem linkelned kell? Amúgy nem egészen értem, miért a szerkesztőprogramtól várod, hogy bárhová is feltegye a kész munkát. Lehet, hogy bizonyos programok meg tudják csinálni, de ha nem, akkor sincs probléma: Fogod az elkészült fájlt, és ugyanúgy feltöltöd akárhová, ahogyan bármi egyebet feltöltenél.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Ami a Gimpet illeti: Az animáció fázisait képrétegenként rakod be (legjobb, ha próbaként először beraksz egy máshonnét származót, hogy lásd, hogyan néz ki), utána minden kockára külön megadhatod, hogy hány ezredmásodpercig vetítse -- már amennyiben nem elégszel meg egyetlen közös alapértékkel. Végül: Fájl → Exportálás → „Mentés animációként” pipa be, „Végtelen ismétlés” pipa úgy marad, esetleg kockahossz megadása → OK.


De van még mozgóGIF-szerkesztő rogyásig, amellyel próbát tehetsz. Néhány ingyenes:

[link]

De rá is kereshetsz:

[link]

2016. jún. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jún. 12. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!