Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2D-3D gépész program?

Crudy kérdése:

2D-3D gépész program?

Figyelt kérdés
Coralt meg Solid edget ismerem de egyik sem ingyenes. Most töltöm a solid edge trialt de valami olyan kéne nekem amt felrakok és nem kell egy hónap múlva megint regisztrálnom.

2016. jún. 17. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:

a solid edgenek van ingyenes student verziója


egyébként munkáknál az Autocad-et kérik...

2016. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezeknek a programoknak nincs legális ingyenes verziója (csak ügye a 30 napos trial). Vannak tanulói licencek, de ezekhez meg felsőfokú jogviszony kell (és ezek sem tartanak a végtelenségig, csak kb fél évig). Ha végleges verziót akarsz, akkor vagy megveszed egy részét vagy az egészet, ami azért lássuk be nem kis pénz. Vagy ott vannak az illegális tört verziók. Én pl az invertorral vagyok így.
2016. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a solid edge 3 évre ad tanuló license-t, és kb annyit kérdeztek, hogy hova járok, de egyébként bármit írhattam volna, ugyanis konzulenst nem kértek, tehát nehezen tudom elképzelni, hogy ideküldenek valakit, bekopog a portán, hogy xy tényleg idejár-e


minden rajzod ez esetben kap egy vízjelet, szóval irodaként használni ne igazán lehet

2016. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nézelődtem torrenteket de azt olvastam h ezek nagyon be vannak biztosítva és az sem elég ha letiltom a netet amíg fut a cucc. Nincs kedvem csinálni egy dualbotos rendszert és nincs kedvem fizetni se egy oltári büntetést.
2016. jún. 17. 19:10
 5/10 anonim ***** válasza:
magánszemélyeket szerintem leszarják, nincs nekik annyi erőforrásuk, hogy tockost adjanak minden wannabe mérnök kiskamasznak
2016. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na annak örülök mert csak saját használaton pörgetném.
2016. jún. 17. 19:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért mondtam a hallgatói jogviszonyt, mert az inventornál mikor regisztrálsz a tanulói licencre, meg kell adni egy egyetemes e-mailcímet. Nem tudom, hogy ezt mennyire lehet átverni és sosem próbáltam, mert nálunk sokaknál több baj volt a tanulói verzióval, mint a törttel. Magánszemélyként valóban nem kell vele foglalkozni, de egy cég ha ellenőrzést kap és kiderül h illegálisan használja a szoftvert, ott komoly szankciókra lehet számítani.
2016. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az inventornak ne sok köze van a solid edge-hez, hiszen az előbbit a slidworks a másikat a samsung fejleszti
2016. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mármint a siemens
2016. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"az inventornak ne sok köze van a solid edge-hez, hiszen az előbbit a slidworks a másikat a samsung fejleszti"


Ebben az állításban annyi hiba van, hogy öröm összeszámolni. Egyrészt a Solid Edge nem a Samsungé, hanem a Siemensé (bár ezt javítottad), másrészt az Inventort nem a Solidworks fejleszti (a Solidworks ugyanis egy harmadik, ezekhez hasonló szoftver, amit mellesleg a Dassault fejleszt), hanem az Autodesk.


A kérdésre válaszolva: én az Inventor oktatási verzióját ajánlanám, NEM kell hozzá egyetemi (.edu-s) email cím, csak megadod, hogy hol tanulsz/tanultál, és jóidő. Hogy a licensz meddig érvényes, azt nem tudom, de én évek óta használom otthon (néha frissítek, ha kijön az új verzió) gond nélkül a sima gmail-es címemmel. Teljes funkcionalitás, nincs sehol megcsonkítva, vízjelet sem rak rá a rajzokra, annyi korlátozás van a licenszben, hogy nem használhatod kereskedelmi célra, (és talán amit az oktatási verziós programmal rajzolsz/modellezel, azt rendes licenszelt verzióban nem tudod megnyitni), de magadnak otthon használni abszolút működőképes.

2016. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!