Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony Vegas Pro 13: Amikor...

Pankotailevi kérdése:

Sony Vegas Pro 13: Amikor kirenderel egy minimum 30 perces videót, elkezdem nézni és időnként kihagy részeket a videóból, feketeséggel helyettesítve ezeket. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Kétszer fordult elő, egyik a TF2-ről szólt, a másik a The Forest-ról. A TF2-s videót érdekes módon ki tudtam javítani: estére elindítottam a renderelést, és reggelre elkészült. A másiknál is ezt tettem, de itt meg folyton alvó módba kapcsolt a gépem, és mindig meg kellet nyomnom egy gombot, hogy bekapcsoljon, és folytassa a renderelést. Reggel viszont csalódottan kapcsoltam ki a gépet.

Ha számít: nem volt interenetkapcsolatom, vihar volt, villámlott, stb... ,1920x1280 50p -be renderelést, Fraps-el vettem föl, és semmi nem futott a gépen (a Sony Vegast kivéve).


2016. jún. 18. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:

sztem ott az alap felvételben van valami hiba, nem pedig a sonyban.


De 1-2 tipp


Fraps-sel nem veszünk fel videót! Nvidia kártyánál shadow play, amd-nél Plays Tv/Raptr Gaming.


Másik: Érdemes minél kisebb méretű fájlokkal dolgozni, mert a videóvágó programok és a maga a gép sem szeret bajlódni a nagyméretű fájlokkal. Nagy munka a HDD-nek, nagy munka a többi alkatrésznek is.


Még olyat tudok elképzelni, hogy a videófájlok úgynevezett "offline" módba mentek, és renderelés ideje alatt nem lett kiolvasva a hdd-ről.


Nekem is szokott ilyen lenni, hogy szerkesztem a videó elejét a végén lévő fájlokra ráírja, hogy "media offline". Majd amikor rámegyek, akkor 1-2 mp-ig feketeség (közben tölt a HDD), majd bejön a videó, és kiírja, hogy "media online". Valszeg neked offline-ba ment, és nem olvasta vissza a hdd-ről renderelés közben. Mondjuk ezt érdekesnek tartom, mert a renderelés közben azért minden fájlnak online kellett volna lennie. Meg nem kellene alvó módba mennie a gépednek.



Ui:


Media offline azt jelenti, hogy jelenleg a fájl, nincs használatban, nem elérhető, nem lejátszható. Jellemzően akkor kerülnek a fájlok ilyen állapotba, ha egy bizonyos ideig, nem foglalkozunk velük.


Media online: A fájl használatban van, vágható, sezrkeszthető.



Offline-ról, Online-ra váltásnál a HDD-ről "szerzi vissza" a videót, és nagyméretű fájl esetén, bizony ez problémás lehet.

2016. jún. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megoldottam! Köszi!
2016. júl. 12. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!