Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sima letöltést lehet társítani...

Sima letöltést lehet társítani torrenttel?

Figyelt kérdés
Barátom küldeni fog nekem egy kb. 2GB-os fájl és mire azt a Mozilla leszedné nekem addig én megőszülök. És az a kérdésem, hogy nem lehetne azt torrenttel letölteni? Mert nekem torrent gyorsabb mint a sima böngésző.

2016. jún. 19. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagy tévedés. A letöltési sávszélességed az adott, attól gyorsabban semmivel sem tudsz letölteni. A letöltési sebesség függ attól, hogy a tárhely milyen korlátozásokat alkalmaz az ingyenes letöltés esetén, torrentnél pedig attól, hogy hányan és milyen feltöltési sebességgel seedelnek. Töltse fel a barátod az osztott_pont_com-ra a fájlt, onnan sebességkorlátozás nélkül letöltheted.

Az osztott_pont_com-ot azért írtam így, mert ha rendes linket írok, nem engedi elküldeni.

2016. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem a google drive se lassú és ott is lehet megosztott linkeket küldeni
2016. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2016. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy tegye fel google drive-ra, onnan nekem teljes sávszélességgel szokott jönni. A torrentes megoldás amúgy engem is érdekelne, mert sokszor jól jönne, ha hirtelen kellene adatot megosztani. Nem kéne időzni,a feltöltéssel.
2016. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha hirtelen kell adatot megosztani, akkor egy ugyanolyan FTP szerver programot kell telepíteni a saját gépedre, meg annak a gépére, akivel meg akarod osztani az adatokat, megbeszélitek egymással a szükséges megbeszélnivalókat (IP cím, jelszó), beállítod a gépeden, hogy melyik meghajtóhoz vagy könyvtárhoz férhessen hozzá, beállítod a hozzáférési jogokat (csak letöltés, letöltés és feltöltés, esetleg törlés is) és már töltheti is az adatokat a gépedről.

A torrentezés az egy teljesen más dolog, nem két fél közötti fájlmegosztásra találták ki.

2016. jún. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A torrentezés az egy teljesen más dolog, nem két fél közötti fájlmegosztásra találták ki."

Marhaság, mind az FTP-t mind a P2P torrentet ugyanúgy fájlmegosztásra találták ki.

2016. jún. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így van. Mind a kettőt fájlmegosztásra találták ki. Csakhogy a torrentet nem csak két fél közötti fájlmegosztásra találták ki (épp ezt írtam ott az előző hozzászólásomban), és ez nem marhaság, jó lenne, ha ezt te is belátnád. Ugyanis ha a torrentet feltöltöd egy trackerre, azt már nem tudod befolyásolni, hogy ki töltheti le és ki nem (vagyis bárki letöltheti, akinek hozzáférési jogosultsága van a trackerhez), míg az FTP szervernél csak az fér az adataidhoz, akinek erre jogosultságot adsz (ha csak egy személynek, akkor csak az az egy személy férhet hozzá az adatokhoz).
2016. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

???

Legalább saját magadnak ne mondanál ellent könyörgöm...

Az FTP-t egyáltalán nem két ember közötti fájlmegosztásra lett kitalálva, szerver kliens kapcsolat alapú, ahol az FTP szerverhez akárhány kliens kapcsolódhat, ha megvannak a kapcsolódáshoz szükséges adatai (szerver IP címe/DNS címe, felhasználónév/jelszó). A P2P esetén pedig nem a szerver tárolja a fájlokat, hanem a kliensek, akik a tracker alapján kapcsolódnak egymáshoz, így nincs szükség se címre, se felhasználónév/jelszó párosra, csak a torrent fájlra.

Úgyhogy jó lenne ha belátnád, hogy mégiscsak marhaságokat beszélsz...

2016. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos lássunk tisztán. Ha én feltelepítem a gépemre pl. a TYPSoft FTP Server programot és ugyanezt a programot feltelepíti egy olyan személy, akivel adatokat akarok megosztani, ill. kölcsönösen adatokat akarunk egymással megosztani, ahhoz nem tud kapcsolódni harmadik fél, ha belegebed akkor sem, ill. csak akkor, ha az ő gépére is telepítve van ez a program és én jogosultságot adok neki.

Ez (és sok más hasonló FTP) program pontosan arra jó, ami a kérdező problémáját egyszerűen megoldja. Akkor mi is ebben a marhaság?

2016. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!