Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program, ami...

Létezik olyan program, ami automatikusan frissít az eszközkezelőben a drivereket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy elég sok eszköz illesztőprogramja nem frissül automatikusan csak úgy, ha rákeresek az eszközkezelőben, és manuálisan befrissítem.

Van erre valami használható program, ami automatikusan felismeri a a frissíthető eszközöket?



2016. jún. 20. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Léteznek programok, melyek automatikusan frissítik a drivereket.

Ez egy összehasonlító teszt eredménye, ebből kiderül, hogy az egyik legjobb a Driver Support nevű program:

[link]

A termék weboldala: [link]

2016. jún. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a DriverBooster segített.
2016. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne! Ha használhatatlanná akarod barmolni a géped, arra ideálisak. Automatikusan felrak neked egy instabil alfa videokártya-drivert, aztán onnantól csak feketeség lesz a monitoron, csökkentett módból kell visszamókolni az eredetit. A harmadik ilyen eset után megmondtam minden ismerősömnek, hogy aki ilyen sz** driver-update szoftvert használ, annak nem vagyok hajlandó helyrehozni a PC-jét.

Alapszabály a drivereknél: ha nem romlott el, ne javítgasd! Ha egy új program vagy hardver megköveteli, akkor frissítsd, egyébként meg örülj, hogy jól működik. Nem tudom, ki terjesztette el, hogy a drivereknek mindig naprakészeknek kell lenniük, ezek nem vírusirtók! A hangvezérlő driverem 12 éves, és semmi szükség a frissítésére.

2016. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1-#2: köszönöm, megfelelő elővigyázatossággal rápróbálok mindkettőre :D


#3: a kérdés az volt, hogy "használható program". És egyébként nem hinném, hogy ha én manuálisan rákattintgatok a driverekre, akkor az a Microsoft adatbázisa által valami instabil alfát töltene le.


Ha valamihez van frissítés, az nyilván azért van, hogy használjuk, mert valamiben 'jobb', mint az elődje. Van, aki a BIOS-t se frissítgeti, mégis néha jót tesz egy újabb verzió pl rendszerstabilitás miatt.

2016. jún. 21. 07:23
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Ja, mi gondot okozhatna, ha tesztelés nélkül minden újdonságot felrakunk a gépünkre? Pl. tavaly a hivatalos AMD driver százával főzte meg a videokártyákat, mert maradt benne egy aprócska bug:

[link]

De felőlem azt csinálsz, amit akarsz, végül is nekem ez csak a szakmám, amiből 30 éve élek. Te biztos jobban tudod.

2016. jún. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyit hozzá tennék, hogy a DriverBooster-nél csak megnéztem mit javasol. Majd felmentem a gyártó honlapjára és megnéztem, valóban létezik-e friss driver. Találtam is.


Szerintem is, ha minden jól működik, akkor jobb békén hagyni a gépet.

2016. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!