Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet win7-et gpt-re tenni?

Lehet win7-et gpt-re tenni?

Figyelt kérdés
Eredetileg win10 volt a gépen de elkezdtem telepíteni a 7et és nem akarja feltenni mert gpt formázás van a hddn. Van egy másik partícióm is amin az adataim vannak, és nem szeretném ha arról bármi eltűnne. Lehetséges hogy felrakjam a hetet anélkül hogy bármim eltűnne? Amúgy a C meghajtót már formáztam is úgyhogy most én hülye itt ülök egy oprendszer nélküli gépnél és lövésem sincs mit tegyek.

2016. jún. 22. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben nem tudok segíteni, eléggé megbonyolítja a dolgokat a GPT. Őszintén szólva én vennék egy SSD-t és hagynám a fenébe a HDD-re való rendszertelepítést.
2016. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most azt olvastam, hogy Legacy bios módban indítva meg lehet tartani a gpt formázást. Ez működhet?
2016. jún. 22. 10:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán ha UEFI módban indítod el a gépet, akkor fel sikerül rá tenned. Ezek alapján technikailag lehetséges: [link]

Itt meg van egy leírás :)

[link]

2016. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gábor_79 ***** válasza:

Az a baj, hogy rendszer nélkül most nem tudsz semmi programot használni. Mert lenne windows-os program, ami adatvesztés nélkül GPT-ről MBR-re konvertál. Aomei Partition Assistant. Persze másik is tudja, de pendrive-ra sem tudsz tenni semmit úgy, hogy boot képes is legyen.

Win 7 telepítőjével és abban a parancssor (shift+F10) előhívásával meg lehet ejteni a GPT-MBR konverziót, de az teljes lemez törléssel jár. Egyébként a win 7-et is lehet UEFI módban telepíteni, de akkor a Rufus nevű programban a megfelelő beállításokkal kell elkészíteni a telepítő médiát.

2016. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Felraktam ra a 10et, most megprobalom mbr-re atrakni valahogy.
2016. jún. 22. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:

A videón kb két percnél:

https://www.youtube.com/watch?v=Z3Z3zFrPxQQ&ab_channel=Avoid..

Töröld a boot particót, és a C:-ét. A másikat ne, mert ugye azon vannak a dolgaid. Amikor törölted, telepítéskor az unallocated space jelöld telepítési helynek, a többit bízd a telepítőre, az majd létrehoz oda egy boot, és C: particiót.

2016. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!