Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám a régi gépem...

Hogyan tudnám a régi gépem fájlszerverként használni?

Figyelt kérdés

Akad egy régi gép amit nem használok, viszont több TB tárhely így kihasználatlan.


Szeretném megosztani a hálózaton, hogy oda tudjak menteni fájlokat.


Próbáltam a Windows-ba épített megosztást, de iszonyat lassú, kb 200KB/s másolási sebességeket kapok.

A Router gigabites, és a régebbi gép sem olyan régi, hogy ilyen sebessége legyen. (Pentium Dualcore, 4GB RAM, 100Mbps LAN csatlakozó, 2011-es gép, célnak bőven megfelel szerintem)


Van valami hasonló egyszerűségű megoldás, amit stabil, legalább 10MB/s sebességet kínál?


Btw az új gép laptop, ezért nem dobom csak át a merevlemezeket... :D


Előre is köszönöm a választ.



2016. jún. 25. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:

c:\windows\system32\netsh interface tcp set global autotuning=disabled


[link]

2016. jún. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán gazdaságos egy gépet járatni csak ezért, a villanyszámla árát se hozza be.


Jobb lehetőségek:


1. Vegyél átalakítót, csinálj belőle USB-s vinyót, és dugd rá közvetlenül a routerre, és a routerben állíts be megosztást.


2. Add el, bérelj az árából felhő tárhelyet, ftp szervert, vagy ami szimpatikus. Sok terrabyte-nyi helyet bérelhetsz évekre az árából, és bárhonnan elérheted.

2016. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A routerre dugva még lassabb az átviteli sebesség.
2016. jún. 25. 20:17
 4/6 A kérdező kommentje:

Valahogy sikerült rávennem gyorsabb működésre a közvetlen router-en keresztüli megosztást (10MB/s), de reméltem hogy ennél gyorsabb is lehet, viszont azt írták sok helyen, hogy ennél többet ne varjak egy Router-től, ha kell még sebesség akkor NAS-ba fektessek.

Egyébként pedig azért szeretnék itthoni megoldást, mert PLEX szervernek is használnám.

2016. jún. 25. 23:50
 5/6 Tom Benko ***** válasza:

Ha már beírtad a kulcsok közé: telepíts rá egy Linuxot, GUI nem kell, csak egy Samba szerver, hogy fájlokat lehessen megosztani.

[link]

[link]


Esetleg még szóba jöhet az NFS:

[link]

2016. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:

Ha 200kb/s a sebesség, akkor ott valami más baj lesz.

Bootolj fel egy live linuxot és nézd meg hdparm-mal meg dd-vel, hogy mennyivel ír/olvas.

2016. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!