Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux-disztrót használjam?

Melyik Linux-disztrót használjam?

Figyelt kérdés

Korábban használtam Ubuntut, Blackbuntut és Linux Mintet is. Ezek közül inkább az utóbbi kettő jött be.


Az elementary OS-ben nagyon tetszik az UI, a Blackbuntuban a lehetőségek, a Linux Mintben a stabilitás. Ismerősöm az Arch Linuxot ajánlotta.


Ami fontos, hogy dualboot lesz majd a gép, Windows 10 mellett, mert teljesen nem tudom nélkülözni. Viszont most már végképp nem tudom, hogy melyik disztrót használjam. Próbáljam végig az összes tetszőt live?



2016. jún. 25. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha stabil kell és szép akkor Debian Jessie+Panthenon(az ElemantaryOS felülete).Én is próbáltam rengeteget de végül ezt lett megfelelő hosszú távon.
2016. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem a Kubuntu jött be(16.04 LTS KDE Plasma)
2016. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Alain Delon ***** válasza:
openSUSE.
2016. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló megmondta a tutit :D ...

A Linux Mint alapjáraton Ubuntu-n alapul, viszont van belőle Debian alapú változat (ami meg az Ubuntunak az alapja...mennyiféle mindenség). Szóval a Debian egy nagyon jó dolog :D

Az eOS GUI-ja meg alap hogy integrálható Debian-ba, és kész is az eOS-ed, ami stabil mint a Debian, és itt is meglesz így minden lehetőség amit csak akartál...


Az Arch is egy disztró, a Debian is. Én azt mondom hogyha már hozzászoktál a Debian alapú dolgokhoz, akkor legyen az amit az első és én is írtam. Ha szeretnél variálni, akkor pedig kipróbálod a lehető legtöbbet és eldöntöd :D

2016. jún. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tom Benko ***** válasza:
51%
ArchLinux, és olyat csinálsz belőle, amilyet akarsz.
2016. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tehát ha mondjuk egy Arch Linux az eOS GUI-jával nagyjából fedné az igényeimet?


Köszönöm szépen mindenkinek aki eddig válaszolt!

2016. jún. 26. 19:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, könnyen lehet, hogy az Arch egy kicsit mélyvíz lesz az általad felsorolt disztrók után.

De ha

-szereted a kihívásokat

-fontos, hogy teljesen testre szabható legyen a disztró

-ha hajlandó vagy sokat olvasgatni angolul,

-és nem bánod az intenzív terminál használatot,


akkor valóban az Arch a te disztród! :D

2016. jún. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tom Benko ***** válasza:

@7: A kacsát is meg kell tanítani úszni. :) Amúgy csak telepítéskor van intenzív terminálozás, utána alig van szükség rá.

@Kérdező: Arch+Pantheon, és kész. Mondjuk nézegetem, a Pantheon eléggé szét van szedve darabokra és nincsen metacsomag még rá, úgyhogy elsőre kissé szokatlan lesz telepíteni.

2016. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az sem zavar, ha órákat kell eltöltenem a telepítésével, nem vagyok azért döglött pingvin :)
2016. jún. 27. 09:44
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
64%
Akkor az Arch simán megéri. Vagy, ha igazán kocka akarsz lenni, Gentoo vagy LFS. :D
2016. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!