Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Drasztikusan visszaesett az...

Drasztikusan visszaesett az fps-em, folyamatosan fps lagg van mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nagyjából 6. hónap 12.-e körül lett felrakva a gépre a win8 előtte mindig win7-et használtam, folyamatosan fagyott le minden ok nélkül a gép, volt, hogy egy böngésző megnyitásától is kifagyott.

Tegnap óta pedig azt veszem észre, hogy több játékban is az fps-em 20-30%-al csökkent volt, ahol közel a felére csökkent.

Ráadásul ha ez nem lenne elég még olyan is van, hogy fogja magát és ott, ahol az előbb 30-35 fps volt lemegy 20-26 fps-re a teljesítmény.

Az a legfurcsább a dologban, hogy csak egy flashplayert telepítettem fel tegnap, mást nem.

Napok óta tapasztalok némi lassulást, de úgy voltam vele, hogy ez normális a winfosnál.

Tegnap este nem volt türelmem megvárni, amíg kikapcsol a gép és a tápot lenyomtam, na azóta vannak gondok, pedig jó minőségű 80+ os chieftec tápom van.


Valami ötlet?

Újratelepítés működhet?


A dolog szépségét még nem is mondtam, mert ugye meghalt a videókártyám karácsony körül és egy pont ugyanolyan márkából egy pont ugyanolyat kaptam a szervizen keresztül, de a win 7-et egyszerűen nem tudta feltelepíteni az informatikus pali és azért rakott rá 8-at, mert azon mennek a driverek.

Na ez valami hihetetlen, hogy egy ugyanolyan kártya ugyanazon a rendszeren nem fut el.



2016. júl. 7. 17:28
 1/5 anonim válasza:
Esetleg a ramokkal vagy hűtéssel nem lett probléma? Vagy eredeti win 8-at töltött le? De amúgy ajánlott elsősorba a gépet újratelepíteni ha még fenn áll a probléma akkor belő baja van a gépnek
2016. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

win8-hoz lehet nincsenek megfelelő driverek.


Drivereket kellene újrarakni, és megnézni az alaplapi drivereket is.


Mi az, hogy nem tudott win7-et felrakni?


Ha eredeti a win7 akkor fel tudja rakni, ebből gondolom tuti valami tört verziót rakott rá.

2016. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy tört ki az, aki megveszi eredetibe, de most komolyan?


A win7-nél a videókártyát nem ismerte fel valamiért.


Amúgy win 8.1 van fent szóval az elvileg a normális verziója.

2016. júl. 7. 21:43
 4/5 A kérdező kommentje:
De az a kemény, hogy 1 hónapig semmilyen probléma nem volt, a fagyásokat leszámítva, az fps visszaesés csak tegnap óta van.
2016. júl. 7. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:

az baj.


Haveromnak is win 8.1 volt, és nem volt neki drivere a vga-hoz, és ugyanezt produkálta mint neked.


Nézd meg a gyártó honlapján, hogy van-e win8.1 driver! NEM WIN8, HANEM WIN8.1!


Haveromnak ugyanez volt.

2016. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!