Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám megcsinálni...

Hogyan tudnám megcsinálni hogy ne jöjjön be az a kép hogy 'melyik operációs rendszert akarja kiválasztani'minden egyes alkalommal mikor bekapcsolom a gépem?

Figyelt kérdés
Régebben Windows 7 volt rajta majd az többször újra lett rakva rajta, utána 8.1 lett rajta amit egyszer szintén újraraktam. Na most ha bekapcsolom a gépet akkor 5 lehetőséget kínál fel az operációs rendszerre: a Windows 8.1-et és a többi 4 pedig a Windows 7. Nem is értem miért adja ki azokat lehetőségként hiszen csak egy operációs rendszer van rajta, az pedig a 8.1..

2016. júl. 14. 21:52
 1/6 DjImipapa ***** válasza:
Legközelebb tiszta telepítéssel tedd újra, formázással! Gyanítom nem így csináltad eddig...
2016. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 CspCsj ***** válasza:
100%
Start menün jobbegérgomb > Futtatás > beírni: msconfig > Rendszerindítás fül > a listában kijelölöd a Win7-es elemeket > alatta Törlés > amíg csak a Win8.1 nem marad.
2016. júl. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De, formázással csináltam minden alkalommal, ezért is nem értem hogy adhatja ki azokat.


Az utolsó válaszolónak pedig nagyon köszönöm!😊😊

2016. júl. 15. 11:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Beírtam hogy msconfig és ki is adta a Rendszerindítás fült és csak Windows 8.1 volt ott.. viszont ezzel szemben mindegy egyes alkalommal mikor bekapcsolom a gépet megjelenik hogy válasszam ki az operációs rendszert.:( További ötletek?
2016. júl. 27. 16:14
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Próbálj rendszergazdai parancssort nyitni (Start menün jobbegérgomb > Parancssor - rendszergazdai)

Majd futtasd: "bcdedit", ez listázza a Win7-es elemeket is?

Ha igen, akkor így törölheted:

"bcdedit /delete IDENTIFIER /cleanup"


Az identifier (azonosító) értékét egérrel is átmásolhatod, ha hosszú:

jobbegérgomb a fekete ablakban > Megjelölés > kijelölöd (zárójelekkel együtt) az értéket, majd jobbegérgombra másolja > utána megint jobbegérgomb > Beillesztésre a villogó kurzor pozíciójánál jelenik meg.


Megj.:

Idézőjelek nem szükségesek, csak a félreérthetőség elkerülése miatt vannak.

2016. júl. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 CspCsj ***** válasza:
2016. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!