Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy játék se indul el, miért...

Egy játék se indul el, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémám adódott, hogy a gépem egyetlen pc játékot se indít el, hiába kattintok az ikonra elkezd dolgozni majd a teljes gép lefagy és újra kell indítani. Mikor először észrevettem, hogy valami baj van rögtön kipróbáltam, hogy azok a játékok, amiket már játszottam rajta és minden probléma nélkül elindultak mennek-e rajta. Ekkor jöttem rá, hogy valamiért azok se akarnak elindulni. Konkrétan az Assassin's Creed Black Flag-ről van szó, amit egyszer már elindított és vitte is, de most nem, és sajnos ez van mindegyikkel legyen olyan, ami már ment rajta vagy új. Mi lehet a probléma, sajnos a szerelő se tudott rá választ adni. Van bárkinek valami ötlete?

2016. júl. 17. 14:09
 1/4 Hominida ***** válasza:

Esélyes, hogy valamit frissítettél, és ez betett a gépnek. (Nagyon csínján kell bánni a frissítésekkel.) Én addig még nem használt játékokkal (a kora mindegy) többször jártam úgy, hogy elindítottam, majd fekete képernyővel lefagyott a gép. Eltartott egy ideig, mire rájöttem, hogy valójában a Comodo HIPS viselkedésfigyelő írt ki üzenetet a képernyőmódváltás közben, amit nem tudtam megválaszolni, mivel nem láttam. Az átmeneti kikapcsolásával be tudtam álítgatni az új program engedélyeit, és utána már rendes üzemben is ment.


Ha a képernyő nem tűnik el, akkor azon kell jeleket keresni. A játék előtt indítsd el a ResMon.exe-t, a Windows tartozéka, részletes infókat mutat az erőforrások terheléséről. Állísd be jól, hogy láss rajta mindenféle dolgokat, és indítsd el a játékot ez után. Talán látni fogod, hogy pontosan milyen program fogja meg a gépet, mert nem biztos, hogy maga a játék az. CPU, RAM, I/O terhelése, a csúcsra járató folyamat neve, ezekből kiderülhet valami. Ha a diagramok továbbra is mozognak, akkor nem a rendszer fagyott le, csak ez a folyamat, és ez a hibakereséshez is hasznos információ lehet. Aztán kérdezz újra, hátha tud valaki segíteni.

2016. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hominida ***** válasza:
Az IrfanView tud olyat, hogy másodpercenként automatikusan elment egy screenshotot. Visszanézve látható lehet rajta hasznos információ. Az is információ, ha ez félbeszakad.
2016. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Odáig már eljutottam, hogy rájöttem nem az egész gép fagy le, hanem a fő képernyő, egyébként tudok menni a gépen bárhova. Olyan, mintha megnyitná a játékot, de nem jelenítené meg, hanem továbbra is a háttérképet látom.

2016. júl. 17. 17:59
 4/4 Hominida ***** válasza:
Próbáld ki az Alt-Tabot, Alt-Escape-et, esetleg próbáld bezárni a még futó programok ablakait. Van olyan, hogy a program fő ablaka alatt egy hibaüzenet, vagy csak egy egyszerű kérdés van egy alablakban, csak egy hiba miatt nem az kerül legfelülre.
2016. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!