Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben melyik függvénnyel...

Excelben melyik függvénnyel vagy hogy tudok így számolni?

Figyelt kérdés
Összesíteni szeretném, hogy egy végösszeg hogy áll össze. Van 6 különböző szorzó, az ezekkel szorzott értékek adják ezt a végösszeget, most azt szeretném bontani, hogy egy adott szorzóval szorzott érték mennyit ad a végösszeghez. Ehhez keresek egy függvényt, de sehogy jön össze.

2016. júl. 20. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálom értelmezni a feladatot, de még mindig nem vagyok biztos. Esetleg meg tudod osztani, hogyan vannak az adatok elrendezve a táblázatban.
2016. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most vagy èn èrtem fèlre, vagy ez egy sima százalèkszámìtás volna...
2016. júl. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mikor kiírtam, akkor láttam, hogy elég ködös voltam...

Tehát: van egy 36 oszlop × 5878 soros nyilvántartásom. Ebben egy oszlopban vannak megadva különböző szorzók (0,25, 0,3, 0,35, 0,45, 0,55), ehhez különböző aranykorona-értékek tartoznak egy másik oszlopban. Ezeket már kiszámoltam, ez kiadott egy összeget, de ez még változni fog, ahogy töltöm fel a táblázatot, ezért nem jó egy sima százalékszámítás. Ha tudnám a fix összeget, fejem sem fájna...

Tehát egy olyan függvényt keresek, ami megkeresi a szorzókat az oszlopban, hozzárendelhetem az összegeket, összeszorozza, kiad egy összeget, amit ki tudok vonni a vég-végösszegből, így megbontva azt. Lényegében megoszlás, de mivel még nincs teljesen feltöltve, ezért kéne egy erre alkalmas függvény

2016. júl. 20. 09:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Szumhatöbb :) És működik, mint az állat :)
2016. júl. 28. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!