Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban hogyan lehet ezt...

Photoshopban hogyan lehet ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés
valami elállítódott, és egy sima szöveget se enged beírni csak egy pont látszik,szóval van valami beállítás rá,hogy alap állapotba tegye a programot ?

2016. júl. 20. 20:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Csak így tudtam elküldeni máshogy nem latható,az az érdekes,hogy én csak kiválasztottam egy betűstílust,méretet,színt és ha beírok valamit akkor az látszik ami az első képen van.Ha ctrl-t lenyomom és húzom az egeret akkor pedig az látható ami a 2.képen van,és még csak a rétegekhez se nyúltam.Program újratelepítése után se javul meg.
2016. júl. 21. 11:27
 12/23 tabaki ***** válasza:

Ne várd, hogy egy tizenhatodára csökkentett méretű képen bármit is meg tudok állapítani egy 30 pontos betűről. Ha tégedet kicsinyítenének így le, 11-12 centis lennél -- ehhez mérten a betű max. fél milliméter...

A majd' 2000 pontosra nagyított óriásbetűről se tudok mit mondani. Itt már a betűköz vagy a sorhossz is okozhat anomáliákat, de nem tudom -- itt is csak a normál méretnek volna értelme, hogy látsszon, mi történik egyáltalán. Az egyértelmű, hogy a szöveg nem fejjel lefelé áll, viszont úgy tűnik, a betűk aránya eltorzul.


"Program újratelepítése után se javul meg."

Igen, erről beszéltünk: A problémából nem kimenekülni kell, hanem megérteni az okát, és annak alapján megoldani. De hiába, mert ezt annyira a lelkedre vetted, hogy eszedbe se jut megpróbálni; most sem sikerült kiénekelnem belőled, hogy a valódi méretet állítsd be. Inkább a programot telepíted újra -- ami vélhetőleg azért nem javít a dolgon, mert nincs semmiféle probléma.

2016. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

milyen valódi méretről beszélsz ? semmit sem állítottam


[link]

2016. júl. 21. 13:27
 14/23 SimkoL ***** válasza:
'semmit sem állítottam ' Hát itt a gond. A képméreted alsó hangon is 6000x4000 pixel, és erre akarsz írni 30 px betűkkel. Természetes, hogy nem látszik normálisan.
2016. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
megoldódott,kösz
2016. júl. 21. 13:50
 16/23 tabaki ***** válasza:
Eddig az összes linkeden 6.25%-ra zsugorított nézetben mutattad a képet. Arról a 100%-os valódi méretről beszélek egyfolytában, amely tudomásom szerint az Alt+Ctrl+0 kombinációval kérhető, de ha nem, akkor a Ctrl++ vagy az Alt+egérgörgetés segítségével is elérhető.
2016. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

nekem teljes méretben mutatta,és teljesen látható

nem leszólni kellett volna,csak simán válaszolni mint ahogy az előttem szóló tette

2016. júl. 21. 13:58
 18/23 tabaki ***** válasza:

"valami elállítódott"

"megoldódott"


--- --- --- ---


"Olyan az én lelkem,

Mint a Duna legközepében

A szélvész hányta dereglye,

Vagy mint a dióhéj,

Mit a gyerekek

Pocsolyába vetének -

Hánykódik erre, amarra..."

               (Petőfi: A helység kalapácsa)


Továbbra is javaslom, törekedj arra, hogy legyen némi aktív, tudatos szereped a szerkesztésben. De minden jó, ha a vége jó... Szóval, jöhet a lényeg: Mi is volt az a dolog, amit a Gimp nem volt képes megoldani, és ezzel belekényszerített téged ebbe a kínos helyzetbe?

2016. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

kínos helyzetről itt szó nincs,ez az oldal azért van,hogy kérdezzünk,és válaszoljanak,bár ti nem erre használjátok,na de ez most lényegtelen.


egy szöveg xy típus,domborított,és a külső réteg más színű mint a belső,ez háttérrel,és képekkel ellátva,gimp hogy képes-e rá ez kérdéses marad,én youtube szerint csinálom,ott megmutatják lépésről-lépésre

2016. júl. 21. 14:15
 20/23 tabaki ***** válasza:

"nekem teljes méretben mutatta"

Már hogy mutatta volna? Ott olvasható feketén-fehéren a százalék az összes linkelt képeden -- erre mindössze kétszer figyelmeztettelek. A kollégának nagyobb szerencséje volt, harmadjára sikerült átütnie a falat. De akárhogy is, övé az érdem, mi tagadás. C'est la vie, legközelebb majd mellém pártol Fortuna.

2016. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!