Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom a lenti problémát...

Hogyan tudom a lenti problémát megoldani?

Figyelt kérdés
Van pl egy oszlopnyi adatom excelben, amiben 1 és 60 között vannak a számok. A cellák száma változó. Darabteli függvénnyel megszámoltatom, hogy hány darab 30-nál nagyobb értékű cellám van. Azt szeretném, hogy ha pl.100 cellából mondjuk 35-ben nagyobb az érték, mint 30, akkor egy kijelölt rész (mondjuk pár cellából álló elzárt zöld színű terület arányosan pirosra változzon).

2016. júl. 21. 11:46
 1/6 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Feltételes formázás?
2016. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az oszlopban szereplő adatok rá van húzva a feltételes formázás. Amire szükségem lenne az az, hogy pl van egy 3 cellából álló "területem", ami zöld. Ha mondjuk a vizsgálandó oszlopban van 75 elem és ebből 25 elem magas értékű, tehát például piros színnel van jelölve a feltételes formázás segítségével, akkor az én zöld területem legalsó cellája váltson pirosra, ha 50 elem értéke magas akkor 2 cella váltson pirosra és ha 50-75 elem értéke magas, akkor a teljes elzárt 3 cellám váltson pirosra.
2016. júl. 26. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk az A10 cellában van a darabteli értéke

feltételes formázás a 3 cellára amelynek a háttérszínét változtatni akarod

formázandó cellák kijelölése képlettel :

=(A10 > 30)

beállítod a háttérszínt

következő szabály

=(A10 > 50)

beállítod a háttérszínt

stb.

2016. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon jó! köszönöm a segítséget!
2016. júl. 27. 10:50
 5/6 A kérdező kommentje:
még annyi segítségre lenne szükségem, hogy a szabály beállításánál hogyan tudom megadni, hogy %-os értéket figyeljen. tehát mondjuk a D7 cellában van a darabteli értéke, A24-ben van a darab függvénnyel kinyerve, hogy hány cellában vannak értékek és azt szeretném, hogy a feltételben az szerepeljen, hogy A24-nek a 30%-át ha meghaladja a D7 akkor hajtódjon végre a szabály tehát a színváltás?
2016. júl. 27. 11:13
 6/6 A kérdező kommentje:
közben rájöttem :D köszönöm a segítséget!
2016. júl. 27. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!