Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Amíg egy képpel dolgozok...

Amíg egy képpel dolgozok Photoshopban, érdemes a program saját fájlformátumában elmenteni a képet, hogy ne romoljon a minőség?

Figyelt kérdés

Van-e különbség aközött, hogy milyen fájlformátumban mentem el a képet addig, amíg dolgozok vele?

Példa: szerkesztem, elmentem, másnap megnyitom, továbbszerkesztem, elmentem stb

Ha jól gondolom, akkor nem érdemes jpg-be menteni ilyen esetben, de mi lenne a legjobb fájlformátum, ha alapvetően a kép, amit szerkesztgetek jpg?



2016. júl. 21. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A "saját fájlformátum" nem szimplán a képet menti el, hanem a komplett photoshop projektet, tudod, rétegek, meg minden szirszar.:D

Tehát amin dolgozol, azt értelemszerűen a saját formátumában mentsd, mert így tárolódik el rétegenként minden. A kész képet meg rá bízzuk, hogyan mented, a Jpeg pl egy tömörített formátum, mint olyan, ront a minőségen, és nem kezeli az átlátszóságot.

2016. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félóránként megkérdezni ugyan azt. Légy türelemmel, előbb utóbb lesz válasz a korábbiakra is. Nyugi !
2016. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg a munkafelületen dolgozol és kész nincs, addig az egy dokumentum (projekt, munkalap, stb..). A Photoshopnak a saját dokumentum formátuma lett erre kitalálva, a .psd (photoshop document).

Függetlenül attól hogy mivel dolgozol benne, mert ez a formátum tárolja a rétegeket külön és minden elemet, hatást, effektet, szöveget, amit csak létrehoztál.


Ezeket úgy tárolja hogy megnyitáskor szerkeszthető és módosítható legyen, és amint te képformátumba mentesz ezek mind az akkori állapotban kerülnek rögzítésre a képbe, + a jpg-be való mentés veszteségesen tömörít, tehát a minősége is romlik. Ha te mindig jpg-be mentesz és azt nyitod meg szerkesztésre, az folyamatosan egyre rosszabb minőségű lesz. Majd csak a munkafolyamat végén érdemes képbe menteni (közben is lehet ha látni akarod a képszerkesztés egy-egy állomását, hogyan néz ki exportálva).

2016. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Igen, arról tudok, hogy rétegeket is ment, tehát az egész projektet, mondjuk ebből kiindulva valóban csak így érdemes menteni.


#2 Kicsit más a kérdés, de sajnálom, ha téged ezzel zavartalak!

2016. júl. 21. 17:30
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 Köszönet! :)
2016. júl. 21. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, csak szóltam hogy ne égesd magad ilyen gyerekes módon :)
2016. júl. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:
Igen.
2016. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!