Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GTX 980 4G-t MSI Afterburner,...

GTX 980 4G-t MSI Afterburner, hogy érdemes húzni?

Figyelt kérdés

Ez a VGA

[link]


--Core Clock (Mhz)

--Memory Clock (Mhz)

Ha ezeket húzom akkor milyen arányban, mennyivel érdemes emelni a Power Limitet (5) és a Core voltage-t (mV)


Szerintetek biztonságosan mennyire lehet húzni ezt a kártyát?


Köszi



2016. júl. 25. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Mi a csudának akarsz egyáltalán húzni egy GTX 980-at? Pláne ha teljesen amatőr vagy.
2016. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szánalmas vagy!


Mért ne húzhatnám?

Honnan vetted, h amatőr vagyok? Mert kíváncsi vagyok, más, hogy állította be? Ebből nem következik az amatőrség. A kérdés egyetlen részéből se következik az amatőrség, mégis odaírtad, ez torz és szánalmas, nem bírtad ki, h valami gyökér megjegyzést ne tegyél.


1440p játszom, 980 GTtx nél húzás esetén elég sok fps-t lehet szerezni. Többek között ezért.

Ha 1440p játszom, rögzítem közben a játékot, akkor is célszerű elérni, h 35-40fps alá ne essen egy esetleges fps drop esetén.


Nem válaszoltál a kérdésre. Butaságokat visszakérdeztél.

Semmi értelme nem volt, h hozzászólj. Így nem.

2016. júl. 25. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk. Akinek gyakorin kell megkérdeznie, hogyan húzza a kártyáját, az amatőr. Aki nem amatőr, az minimum külföldi fórumokon keresi a választ, vagy magától is érzi.


Másrészt: A kérdésem azért sem hülyeség, mert egy GTY 980 elég ütős ahhoz, hogy alapvetően fölösleges legyen húzni.

2016. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz életed lehet, ezzel a gondolkozással.


Ezt a kérdést más fórumra írtam ki, de gondoltam bemásolom ide is.

A kérdés továbbra is arra vonatkozik, hogy ki milyen beállítási profilokat használ Afterburner-ben ehhez a kártyához.


Érted? Szó se volt róla, a kérdés leírásban, h

nem értenék hozzá

,h kizárólag ide írtam ki, az se szerepel sehol a kérdésben


Ehhez képest ide írtál, oktalanul, bután. A kérdésre nem válaszoltál.

Olyan következtetéseket vontál le, amelyek teljesen alaptalonok.

Amiket megkérdőjeleztél, mint, a hozzáértésem, az, h hova teszem fel a kérdést. Nos ezek az alaptalan következtetések.

De neked mégis muszáj volt okoskodni, nem bírtad ki, de legalább a kérdésre válaszoltál volna és utána írnád le az okoskodásod, ami nem kapcsolódik a kérdéshez.

De nem, sajnos ez a torz gondolkozás.


A másik 1440p, jóval nagyobb rendszererőforrásokat igényel, mint a FullHD.

Az egyéni, h ki milyen képet lát folyamatosnak, 27-50fps között az emberek folyamatosnak érzékelik a képet. Van akinek 27-30fps még nem teljesen folyamatos, érzékel benne mikro akadásokat. Erre több kutatás is van és van némi eltérés abban, h kinek mi a minimális fps, amitől teljesen folyamatos, mikro akadásoktól is mentes képet lát. Számomra ez 35fps körül van.


A GTX980 kártyák között is van eltérés, pl. egy referencia modell és egy OC között már van különbség.

Az MSI gtx 980 OCV1 közel 1250Mhz Gpu frekvencián fut, még egy Asus Strix ennél pár 100Mhz vel többön fut és mégis hűvösebb is valamivel. Az más kérdés, h a referencia modelleknek, általában hosszabb az élettartamuk.


A Doom, StarWar Battlefront pl.: 100-130fps el futnak ultrán 21:9 ben 1440p-ben. Ha rögzítem is a játékot , akkor 95-115fps. Itt felesleges is nézni, mert a legtöbb monitor 60Hz-s , így 60 fps nél többet nem tud megjeleníteni, a 120-200Hz monitorok tudnak 120-200fps-t, de nekem nem olyan van. Valamint 50-55 fps felett már az agy nem igazán lát különbséget.


Viszont, ha egy Witcher 3 nézünk, Gtx980 -on, 1440p ultra set.

55fps kb. átlagban. Rögzítés eset 48-50 fps. Viszont itt a különböző textúra váltásoknál, új animációk betöltésénél stb. fps drop lehet, azaz beesik 30-35 körülre az fps, ha csak 1-1 sec-re is. Ezt viszont már én és sokan mások szaggatásnak érzékelik. Nem nagy dolog, elviselhető, nem a világ vége és ritkán fordul elő.

Viszont, ha pl. húzom a VGA-t 50-100-200Mhz val, és normális zajtartományon belül utána állítom a hűtőt, h 80 fok alatt legyen. ha ez így lehetséges, akkor annyival sikerült húzni a kártyát, h a jelenleg legnagyobb gépigényű játékok, maximumon 1440p-ben, rögzítés közben, egy esetleges fps drop esetén, se esnek olyan fps alá (35), aminél mikro szaggatás jelentkezhetne.


Teljesen felesleges kiállnod az igazadért, mert az okoskodó, értelmetlen, haszontalan hozzászólásod önmagáért beszél.

2016. júl. 25. 17:26
 5/8 anonim ***** válasza:

A te kedvedért:

"Ezt a kérdést más fórumra írtam ki, de gondoltam bemásolom ide is."

Nem szerepelt a kérdésben, okkal nem vettem számításba.


"A kérdés továbbra is arra vonatkozik, hogy ki milyen beállítási profilokat használ Afterburner-ben ehhez a kártyához. "

A kérdés MESSZE nem így volt emgfogalmazva, okkal nem vettem számításba.


"Érted? Szó se volt róla, a kérdés leírásban, h

nem értenék hozzá"

A kérdés megfogalmazása erősen erre utalt.


"A másik 1440p, jóval nagyobb rendszererőforrásokat igényel, mint a FullHD. "

A kérdésben nem szerepelt felbontás, okkal nem vettem számításba.


"Az egyéni, h ki milyen képet lát folyamatosnak, 27-50fps között az emberek folyamatosnak érzékelik a képet. Van akinek 27-30fps még nem teljesen folyamatos, érzékel benne mikro akadásokat. Erre több kutatás is van és van némi eltérés abban, h kinek mi a minimális fps, amitől teljesen folyamatos, mikro akadásoktól is mentes képet lát. Számomra ez 35fps körül van."

Ez meg nem tartozik a kérdés témájához.


"A GTX980 kártyák között is van eltérés, pl. egy referencia modell és egy OC között már van különbség."

A GTX980 referenciamodell önmagában is elég izmos, irreleváns részlet.


"Ha rögzítem is a játékot..."

Nem szerepelt a kérdésben, hogy rögzítenéd, okkal nem vettem számításba.


És a kedvencem:

"Olyan következtetéseket vontál le, amelyek teljesen alaptalonok."

Olyan következtetéseket vontam le, amit egy ilyen hiányos kérdésből le lehet. Ha valamit nem írsz le az a "gondolj amit akarsz" kategória. Hát gondoltam.

2016. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Attól még butaságokat írtál és oktalanságokat.

Persze sok minden nem szerepelt a kérdésben, ezek már utólag írtam.

Mivel arra ami maga a kérdés volt 2 egymást követő hozzászólásodban se voltál képes válaszolni. Még megközelítőleg se.

Így már lehet okoskodni. Attól ez még torz. Egyszerűbb volna elengedi és elfogadni, h nem bírtad ki okoskodás és butaságok irkálása nélkül.

2016. júl. 25. 19:40
 7/8 A kérdező kommentje:

Csökkent értelmi képességű vagy? Ez kérdés.

3. kommentárodban is oktalanságokat írsz egymás után. Komolyan nem veszed észre, hogy nem tudsz összefüggésekben gondolkozni és annyira szeretnéd, ha igazad lenne, h fel se fogod ami le van írva.


""Ezt a kérdést más fórumra írtam ki, de gondoltam bemásolom ide is."

Nem szerepelt a kérdésben, okkal nem vettem számításba.""

-Persze, h nem szerepelt a kérdés kiírásban, ez. Viszont Te egyből azt feltételezted, h kizárólag Gyakori kérdésekre írtam ki ezt a kérdést. Semmi alapod nem volt rá, h ezt feltételezd, egyáltalán, h leírd vagy számításba vedd ezt. Mégis megtetted. Pedig felesleges, butaság. Valamint, ha csak ide írtam volna ki és nem egy tech fórumra, itt is akadhat olyan, akinek hasonló tapasztalati vannak és megosztaná. Így minden szempontból felesleges volt a felvetésed, h miért ide írom ki.


""A kérdés továbbra is arra vonatkozik, hogy ki milyen beállítási profilokat használ Afterburner-ben ehhez a kártyához. ""

A kérdés MESSZE nem így volt emgfogalmazva, okkal nem vettem számításba.

Sajnálom, ezeket a butaságokat. Alapvető szöveget nehéz értelmezned és aztán képtelen vagy elismerni, h teljesen felesleges, okoskodó, fontoskodó, buta dolgokat írsz.

Ez volt a kérdés!!!

GTX 980 4G-t MSI Afterburner, hogy érdemes húzni?

Ebben mi az ami messze nincs úgy megfogalmazva, h ki, hogyan húzza ezzel a programmal a kártyáját...


Sajnálom a környezeted, ha tényleg így állsz a dolgokhoz. Nem tudtad értelmezni a szöveget. Nem sikerült rendesen válaszolni 3x sem, butaságokat írtál és nem ismerted fel, h tévúton jársz.

Nem érdekel ez. Rá se nézek többet erre a kérdésre, kitörölöm a listámból is. Felesleges válaszolnod. Csak jó volna, ha legalább felismernéd, h szövegértelmezési gondjaid vannak és feleslegesen okoskodtál. Nyilván nem azért tettem fel a kérdést, h hogyan érdemes húzni a kártyát, h Te vagy bárki ide irkáljon, h bla bla bla minek húzni. ha tudsz a kérdésre válaszolni, akkor érdemes írni, ha csak butaságokat, személyes véleményt írsz, arra nyiss egy fórumot vagy ilyesmi. Mert ez így nagyon butaság.

2016. júl. 25. 19:50
 8/8 anonim ***** válasza:

" Semmi alapod nem volt rá, h ezt feltételezd..."

Semmi alapom nem volt rá, hogy mást feltételezzek, és ha már ide kiírod a kérdést, valószínűbb, hogy azért írod ki ide, mert ennyire értesz hozzá. Ahogy a kérdés megfogalmazása sem arra engedett következtetni, hogy te két botot is keresztbe tudnál rakni a témában. Ennek ellenére én vagyok hülyének nézve, mert feltettem az elején 1 (amúgy szerintem kifejezetten releváns) kérdést, és feltételeztem valamit, ami ordított a kérdésed megfogalmazásából. A szövegértéssel neked vannak problémáid, ha azt gondolod, a kérdésed mást engedett következtetni.

2016. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!