Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nemrég egy szaküzletben...

Nemrég egy szaküzletben bővíttettem a gépet, elvileg a Windows 7-et is újratelepítették rajta. Megjelent egy Windows frissítés, engedélyeztem de nem futott végig és leállt. Azóta "a Windows ezen példánya nem eredeti" Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Másik problémám, hogy a szerelés óta nem tudok játszani mert a gép szinte azonnal pár perccel a játék indítása után újraindul, kék halál. Legutóbb a CPU 31°C volt, szóval nem az lehet a probléma.
2016. júl. 27. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szaküzletek tönkreteszik a gépeket.


Egyébként valószínűleg nem eredeti Windowsot kaptál. Mennyit fizettél érte? Ha 35-40k környékét (sz újratelepítésért) akkor átvertek, mert nem eredetit kaptál.


Driverek fent vannak? Lehet valami rosszul csatlakozik gépen belül, bár erre kicsi az esély. Tápellátás is lehet, vagy haldoklik a kártya.

2016. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Az is lehet, hogy bár a gépen eredeti volt a Win 7, nem a saját kulcsával telepítették az üzletben, hanem valamilyen "fuser" telepítővel. Én a helyedben visszavinném reklamálni, ha már fizettél érte, akkor minőség járna.

Amúgy (ha valóban eredeti Win 7 volt a gépen), és van rajta hologrammos matrica (mondjuk újabban már ez sem divat...), lehet módosítani a telepítési (KEY) kódot. A Saját gépet (asszem így hívják, ezen a gépemen nem tudom megnézni mert 8.1 van rajt, most nincs a közelemben 7-es), az oldal alján van egy olyan felirat, hogy kulcs módosítása. Ha van eredeti kulcsod, akkor ezt kell átírni, aktiválni, azután jó lesz.

Persze, ha nem volt előtte sem eredeti...

2016. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert a "nem eredeti" megoldással se szabadna ilyet kiírnia hogy nem eredeti. Ha DAZ Loaderrel aktiválták, akkor se szokott ilyen előfordulni..


Nyisd meg a parancssort rendszergazda módban és másold be ezt a szöveget: slmgr /xpr majd nyomj entert.

Ha azt írja ki, hogy nincs aktiválva, akkor egyszerűen csak újra kell aktiválni.

2016. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!