Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » After Effects-ben Motion...

Pinczel Csanád kérdése:

After Effects-ben Motion Graphics szerkesztése közben a Graph Editor rosszul működik valaki segítene?

Figyelt kérdés
Most kezdtem bele a Motion Graphics szerkesztésébe tutorial alapján és ott ki kellett jelölni két keyframet amit le kellett pakolni tetszőleges helyekre majd a poziciót is beállítani eddig sikerült de utána jön az hogy amikor kijelölöm azt a 2 keyframe-t akk jobb klikkel vmelyikre rákattintok majd kiválasztom a keyframe assist opciót utána meg az Easy Ease-t átváltoznak a keyframe ikonjai is, de amikor a Graph Editorban akarom animálni hogy lassuoljon le vagy gyorsuljon fel akkor olyan opció egyszerűen nincs mert a 2 pontot azt párhuzamos animálásnak veszi amikor pedig ellentétesnek kellene lenni egy gyorsulás fel lassulás le animációt szeretnék készíteni de mivel a 2 pontot úgy veszi mintha egy időpontban indulnának el ezért nem tudom megvalósítni már vagy negyed órája szarakszok vele valaki segítene? Adobe After Effects CC 2015 és már próbáltam hogy külön-külön jelölöm ki őket próbáltam az easy in/out opciót is tehát nekem nem működik az hogy 2 külön pontnak tartsa azokat a pontokat

#Adobe After Effects #Motion Graphics #After Effects CC 2015
2016. júl. 28. 09:59
 1/5 A kérdező kommentje:
[link] itt látható a problémám :/
2016. júl. 28. 10:17
 2/5 anonim válasza:

Nem tudom talán bennem van a hiba de semmit nem értek a kérdésedből, pedig már ötödjére olvasom el. xD

A screenshot-ból azt vettem le, hogy a szövegnek fel kellene csúsznia alulról de én más mozgást nem veszek ki a képből csak, hogy fekete solid-on lehet egy gradient ramp. Ha azt akarod elkerülni hogy ne párhuzamosan induljon a 2 mozgás akkor a timeline-on told el a kezdő keyframe-et majd külön jelöld ki csak azt a mozást és úgy nyomj rá a graph editorra és ott babráld a sebességet. De ha mégegyszer elmagyarázod a másik mozgást, hogy mi is lenne pontosan akkor többet tudok segiteni. Bocs ha szar a felfogásom és abszolút nem erre gondoltál :D

2016. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A végén kezdted fogni a problémám :D Nekem az a bajom hogy kettő külön keyframet kijelölök tetszőleges pontokon (3mp távolságra) lerakom mind a kettő ponton a poziciót hogy úgy jöjjön be a szöveg és az easy ease effektet rárakom (az easy ease effekt lényege hogy szabadon lehessen változtatgatni a szöveg animációjának a sebességét úgy hogy az elején felgyorsul a végén meg lelassul ezzel mondhatni látávnyosabbá téve a szöveg beérkezését) de nekem az a problémám hogy egyszerűen párhuzamosnak tekinti a 2 pontot magyarul vagy eldöntöm hogy ez most bizony csak gyorsul vagy csak lassul és próbáltam hogy az easy ease in/out opcióval jelölöm ki a 2-t a megfelelővel, próbáltam eggyütt kijelölni és külön is de amikor graph editorban megjelenítem akkor is párhuzamosnak tekinti ezeket a pontokat ): megnéztem vagy nem tudom hányszor azt a tutorialt de ugyanazt csinálom és párhuzamosnak tekinti ezeket a pontokat küldök screenshootokat: Ezen a képen az lesz látható hogy külön vannak kijelölve a pontok: [link] ezen meg hogy párhuzamos még mindig: [link] és így kéne lennie: [link]
2016. júl. 30. 15:24
 4/5 A kérdező kommentje:

De azért nagyon szépen köszönöm hogy ennyit rám szánsz :)

Legtöbb ember ha elsőre nem érti feladja :D

2016. júl. 30. 15:27
 5/5 anonim válasza:

Bocs a késői válaszért! A probléma az, hogy nem speed nézetre-re van állitva a graph editor hanem value nézetre és igy nem a sebességet látod, ami ugye a cél. Csak 2 kattintás az egész:

[link]


Remélem ez megoldja a problémát ;)

2016. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!